Menu

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

17.04.2020 17:10 | Michal Bareš + Přidat komentář
TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu | foto: CHIP

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování.

Lehký chytrý fitness náramek Honor Band 5 je vodotěsný až do hloubky 50 metrů, takže jej lze používat nejen při sportu za nepříznivého počasí, ale i v bazénu nebo při potápění. Navíc nabízí také monitorování srdeční frekvence a kvality spánku. Během testu jsme ocenili nejen nízkou hmotnost (22 g), ale i barevný dotykový displej. Díky technologii AMOLED je na něm obraz výborně čitelný i za přímého slunečního světla. Displej o rozměrech 2,2 × 1,1 cm zobrazuje informace v rozlišení 240 × 120 bodů a aktivuje se pohybem ruky nebo prostřednictvím tlačítka pod displejem. To je také jediným ovládacím prvkem, pohyb v menu a potvrzení výběru se provádí pohybem prstu po displeji.

Výhody
výhodná cena
jasný barevný displej
voděodolnost
Nevýhody
chybí GPS
chybí automatické rozpoznání sportu
chybí detekce a úprava jasu

Při zapnutí náramku se na displeji zobrazuje vždy údaj o čase a v závislosti na zvolené tapetě se na úvodní obrazovce může zobrazovat také datum a údaj o počtu absolvovaných kroků, o množství spálených kalorií, příp. o teplotě. V paměti náramku je uloženo 8 typů ciferníků (analogových i digitálních) a další jsou k dispozici po spárování náramku s telefonem v aplikaci Huawei Health. Potěšila nás česká lokalizace. Komunikace s telefonem probíhá přes Bluetooth a na displeji náramku lze kontrolovat příchozí SMS. Náramek poslouží i pro vyhledání založeného telefonu. Stačí použít funkci „Najít telefon“, a z telefonu se ozve „Jsem zde“.

mohlo by vás také zajímat: srovnávací test GPS hodinek

Náramek slouží nejen pro sledování aktivit a kvality spánku, ale i pro měření srdečního tepu a dokáže změřit i úroveň okysličení krve (tato možnost je v menu označena jako SpO2). Ze sportovních aktivit lze přímo v menu náramku v sekci „Cvičení“ zvolit sledování běhu, chůzi (venku nebo na páse), jízdu na kole nebo na rotopedu, eliptický trenažér, veslařský trenažér, popř. plavání v bazénu (zde můžete vybrat i délku bazénu – 25 m či 50 m). Pro napájení interní 100mAh baterie slouží malý USB adaptér. Při každodenním nošení zajistí plně nabitá baterie energii po dobu pěti až sedmi dnů (v závislosti na intenzitě používání).

Displej (úhlopříčka / rozlišení) 0,95", barevný, AMOLED, dotykový / 240 × 120 bodů
Výbava Bluetooth 5.0, napájecí adaptér
Funkce měření srdečního tepu, měření okysličení krve, analýza spánku, sledování sportovních aktivit
Hmotnost 22 g
Cena 966 Kč
CHIP výborný (1,6)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.