Menu

Test: Honor Watch GS Pro

26.10.2020 19:18 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Honor Watch GS Pro

Test: Honor Watch GS Pro | foto: Honor

Především pro milovníky outdoorových sportů připravil Honor nové hodinky Watch GS Pro. Robustní hodinky splňují nároky 14 vojenských testů odolnosti a na baterii vydrží téměř měsíc provozu.

Honor Watch GS Pro splní nároky běžných sportovců, kteří rádi tráví volný čas a víkendy na kole, v bazénu, na lyžích nebo během či pobytem v multifunkční sportovní hale. To ale dokáže většina fitness trackerů a specialitou tohoto modelu je právě vysoká odolnost proti poškození, integrovaná satelitní navigace a dlouhá výdrž na baterii, díky nimž je lze vzít i na několikatýdenní pobyt v horách nebo divočině. Dlouhá výdrž a odolné tělo samozřejmě znamená i větší rozměry a hmotnost. Honor Watch GS Pro váží s testovaným černým řemínkem 77 gramů a s 15 mm na výšku jsou na zápěstí okamžitě znát. Řemínek je s tělem hodinek spojen pevným úhlem, takže hodinky se nenosí tak pohodově jako stylové městské chytré hodinky. V praktickém provozu se nám o ně často při nakládání na záda zasekl batoh a občas nepříjemně vylezly z pod rukávu a překážely. V běžném provozu to nevadí, ve vichřici by to bylo nepříjemné. Jednou z funkcí, kterou jsme testovali jen krátce, bylo sledování kvality spánku, protože s takovým břemenem na zápěstí jsme vydrželi spát jen jednu noc. Každopádně ale detekce spánku funguje, pokud by to někdo chtěl dělat pravidelně.

img-20201026-140008-1

Honor Watch GS Pro: magnetický kompas | Foto: Michal Bareš/Chip

Mnohem zajímavější je pro tento typ hodinek výbava v podobě atmosférického barometru (a s ním spojeného výškoměru), magnetického kompasu a možnosti vyhledat při aktivovaném GPS cestu zpět do výchozího místa. Hodinky totiž dokáží přijímat signál systémů GPS, Galileo a Glonass, a pokud je uživatel před odchodem na túru zapne, hodinky ho dokáží v případě potřeby navést zpět na místo, odkud vyšel. Praktická funkce, ale je s ní potřeba počítat před odchodem na výlet, což každý neudělá, protože tím radikálně snižuje výdrž na baterii.

img-20201025-135715-1-1

Honor Watch GS Pro: atmosférický výškoměr | Foto: Michal Bareš/Chip

Podle výrobce stačí při běžném modelovém provozu a s neaktivní GPS na 25 dní bez dobíjení. Se zapnutou satelitní navigací se výdrž zkracuje na 40 hodin v běžném režimu, resp. na 100 hodin v úsporném GPS režimu. V reálném provozu jsme hodinky během měsíčního testování dobíjeli jednou, zhruba po 18 dnech, ale to jsme si s nimi často hráli, takže byly aktivní delší dobu než bude v praktickém každodenním používání zvykem. K dobíjení je nutná klasická kulatá magnetická kolébka, jakou používá většina hodinek Honor a Huawei. Budete-li ji s sebou nosit na delší výpravu, což je vzhledem k dvoudenní výdrži při GPS pravděpodobné, zabalte ji do nepromokavého obalu, na rozdíl od hodinek totiž jistě není voděodolná a bez ní hodinky nedobijete. Lepší by byla možnost indukčního bezkontaktního dobíjení, ovšem to by s ocelovým tělem hodinek nefungovalo. Honor Watch GS Pro ale patří ve své kategorii k hodinkám s bezkonkurenčně nejdelší výdrží.

Jedním z důvodů dlouhé výdrže na baterii je 790mAh akumulátor, lehký operační systém a prověřený SoC Kirin A1 s jedním výpočetním jádrem a maximální 200MHz pracovní frekvencí. Dosáhnout dlouhé výdrže bylo možné právě díky této kombinaci, která sice nestačí na instalaci přídavných aplikací do hodinek, ale stačí na vše potřebné, včetně komunikace přes Bluetooth 5.1. Honor Watch GS Pro tedy nejsou klasické chytré hodinky, ale spíše bohatě funkční fitness tracker se spoustou senzorů a vysokou odolností. Na rozdíl od plnohodnotných chytrých hodinek nekomunikují s Wi-Fi, nelze s nimi samostatně telefonovat (fungují pouze jako Bluetooth handset) a nelze z nich také odesílat zprávy, jen kontrolovat ty příchozí. 

img-20201026-140725-1

Honor Watch GS Pro: východ a západ slunce | Foto: Michal Bareš/Chip

Honor Watch GS Pro ale ocení kromě horolezců i obyčejní sportovci. Hodinky dokáží sledovat výkony u více než 100 sportů. Potěší například lyžaře, kterým nabídnou statistiku o ujetých kilometrech, rychlosti a sklonu sjezdovky. Samozřejmě také sledují počet kroků, tep majitele, kvalitu spánku, hladinu kyslíku v krvi a úroveň stresu. Příjemnou funkcí je, že hodinky umí předpovídat změny počasí a zobrazují čas východu a západu slunce. K tomu lze samozřejmě hodinky použít i pro příjem hovorů, čtení notifikací o zprávách, k dálkovému ovládání fotoaparátu a do interní 4GB paměti je možné přes aplikaci Zdraví (pro Android i iOS) nahrát hudební skladby.

Zpracování a použité materiály jsou na vysoké úrovni. Potěšil nás 1,39” kulatý OLED displeji s rozlišením 454 x 454 bodů, který je snadno čitelný i na přímém slunci.

Technická data
Displej AMOLED/ 1,39" / 454 × 454 bodů (326 ppi)
Úložiště  4 GB
Operační systém LiteOS, Android, iOS
Rozhraní a výbava Bluetooth 5.1, GPS, Glonass, Galileo, akcelerometr, gyroskop, senzor tepu, sledování spánku, SpO2, barometr, magnetometr
Výdrž na baterii max. 25 dní, 40-100 hodin s GPS
Rozměry a hmotnost (bez řemínku) 49 × 49 × 15 mm, 45 g
Cena 6 490 Kč
CHIP výborný (1,4)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  galileo

  Podle všeho mají hodinky jen glonass nemají galileo

  Reagovat na komentář

  Hrudní pás

  Reakce na Karel: Dobrý den, lze připojit externí senzory, jako Bluetooth hrudní pás?

  Reagovat na komentář

  HONOR GS PRO

  Ocením to, že hodinky mají hodně aktivit, které mohu v současné době využít, když jsou zavřená fitka. Navíc mají velkou výdrž baterky, jsou odolné a navigace mě během cesty zpět vklidu dostane tam, kam potřebuju!

  Za mě TOP!

  Reagovat na komentář

  HOnor GS Pro

  Jako outdoorový nadšenec jsem z nich fakt nadšený. Super výdrž baterie, odolnost vůči vodě i pádu, jsou dost bytelné. Navigace cesty zpět, barometr, tepy, no prostě všechno, co ocením!

  Reagovat na komentář

  Koupil jsem je před týdnem a teda opravdu jsem rád, že jsem do nich šel. Jsou příjemné na ruce, reagují bezvadně a měří přesně. Vůbec je z ruky nesundávám.. Fakt z nich mám radost.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení