Menu

TEST: O&O BrowserPrivacy 14 Pro Edition: likvidace digitální stopy

06.04.2020 09:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
TEST: O&O BrowserPrivacy 14 Pro Edition: likvidace digitální stopy

TEST: O&O BrowserPrivacy 14 Pro Edition: likvidace digitální stopy | foto: CHIP

I když se budete sebevíc snažit jejich konfiguraci změnit, stále budou webové prohlížeče schraňovat mnoho informací o vašem pohybu na internetových stránkách. Plnou verzi programu najdete v Chipu 04/2020.

Jde především o historii navštívených webů, cookies, data ve vyrovnávací paměti, hesla, informace zadané do formulářů na internetových stránkách nebo třeba záložky oblíbených serverů. Prohlížeče přitom samy nabízejí i funkce, jak tato data smazat. Pokud ale používáte více prohlížečů, je mazání dat v každém z nich zvlášť otravné a zdlouhavé. Mazání pozůstatků po surfování na internetu ve všech běžně používaných prohlížečích za vás vyřeší aplikace O&O BrowserPrivacy. Tento program likviduje stopy v prohlížečích Chrome, Firefox, Edge a také v obstarožním Internet Exploreru. Škoda jen, že není podporována i Opera.

mohlo by vás také zajímat: TIP vyhledávejte na webu a zachovejte si soukromí

O&O BrowserPrivacy ale data nejen smaže, nýbrž je také několikrát přepíše, aby je nebylo možné obnovit. I díky této funkci odvádí program lepší a spolehlivější službu než funkce vestavěné v internetových prohlížečích. Promazání dat přitom zabere jen pár desítek sekund. Moc by se nám ale líbilo, kdyby aplikace O&O BrowserPrivacy uměla mazat data ze všech zařízení, která jsou synchronizována prostřednictvím cloudových funkcí prohlížečů.

Technická data 

Operační systém Windows 7/8/10 (32/64 bit)
Jazyk angličtina, němčina
Podporované prohlížeče Chrome, Firefox, Edge, Internet Explorer
Mazání dat historie surfování, seznam stažených souborů, cookies, cache, hesla, data z formulářů, záložky
Další funkce šest různých způsobů bezpečného mazání dat, speciální postup pro počítače s SSD
Info oo-software.com
Cena cca 500 Kč
CHIP velmi dobrý (1,8)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.