Menu

Test: Samsung Galaxy Watch – elegantní i sportovní hodinky

23.10.2018 11:41 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Test: Samsung Galaxy Watch – elegantní i sportovní hodinky

Test: Samsung Galaxy Watch – elegantní i sportovní hodinky | foto: CHIP

Chytré hodinky od Samsungu jsou elegantní a přitom odolné, takže si je můžete nechat na ruce i při náročných sportovních aktivitách. Slušná je i výdrž na baterie.

Nové hodinky od Samsungu se nejmenují Gear S4, jak se dalo očekávat, ale prostě Galaxy Watch. V prodeji je menší, 42mm varianta a 46mm varianta s větší baterií. My jsme vyzkoušeli menší variantu s Bluetooth. Jde o velice elegantní hodinky s rozumnou hmotností, které, pokud si vyberete vhodný ciferník, vypadají jako klasické ručičkové hodinky, a dokonce tikají. Dobře však poslouží i sportovněji zaměřeným uživatelům, kteří si k tomu mohou přizpůsobit jejich design, a vyměnit lze i pásek. Kromě toho, že na nich můžete sledovat komunikaci a stručně reagovat na příchozí e-maily a messengery, zvednout nebo vyvolat hovor, nabízí i fitness funkce a jsou odolné. Vyrobené jsou z kovu a 3cm displej kryje sklo Corning Gorilla DX+. Vyhovují specifikaci IP68, takže se s nimi můžete ponořit až do 50 metrů, vydrží i menší pád a vysoké a nízké teploty a slanou vodu. Vybaveny jsou barometrem a změří výšku, kompas ale nemají.

06-galaxy-watch-front-midnight-black-nahled

Hodinky se ovládají pomocí dotykového displeje, dvou tlačítek po straně a praktického otočného kolečka (lunety) kolem ciferníku. Otočná luneta je zatím asi nejlepší způsob, jak chytré hodinky snadno ovládat. Super AMOLED displej je velmi dobře čitelný i na slunci. Co se týká komunikace, jako reakci na e-mail nebo SMS nebo třeba WhatsApp můžete vybrat smajlíka nebo jednu z přednastavených odpovědí. Zprávu můžete i vyťukat pomocí T9, ale to na malém displeji není zrovna pohodlné. Hodinky na vás mluví česky, ale vy na ně mluvit nemůžete, protože použitý nástroj Bixby češtinu nepodporuje. Reakce systému i aplikací jsou svižné, z prostorem budete zápasit jen v případě, kdy si do hodinek uložíte hudbu, nebo mluvené slovo.

Co se tyká sportovních funkcí, hodinky jsou vybaveny různými senzory a hlavně GPS modulem, takže smartphone klidně nechte doma a zaběhat si můžete jen s hodinkami. Měří také ušlé kroky, nachozená patra, váš tep, spánek a nově také stres. Nastavit a sledovat můžete i další sporty, ale řadu z nich jen tak, že se vám počítá doba aktivity a měří tep. Hodinky ale například nerozpoznaly veslování a jízdu na elektrické koloběžce zaznamenaly jako jízdu na kole, což se dá ale pochopit. Naměřené hodnoty se pak synchronizují se smartphonem, kde si je můžete pohodlněji procházet. Hodinku vás také upozorní, když se dlouho nehýbete, a vibrací také na to, když se vzdálíte od smartphonu, se kterým jsou propojeny.

Základem hodinek je vlastní systém od Samsungu Tizen 4, takže nabídka aplikací je omezená. Z těch zajímavějších je možné zmínit například navigaci HERE WeGo, která spolupracuje s tou v mobilu, Uber, Spotify, Endomondo nebo aplikaci Galaxy Camera, přes kterou můžete ovládat fotoaparát smartphonu. Samsung Flow zase slouží pro odemykání smatrphonu nebo počítače. Stáhnout si však můžete třeba i hada, kalkulačku, alternativní internetový prohlížeč, řadu ciferníků, ale třeba i YouTube přehrávač. Aplikace můžete instalovat přímo z hodinek, ale pohodlnější to je přes smartphone, kde můžete provést i nastavení hodinek. Integrované NFC zatím nevyužijete, protože platit se hodinkami nedá. Co je potřeba pochválit, je výdrž baterie. Zatímco některé starší modely vydržely sotva den, Galaxy Watch fungují přes celý víkend. Samozřejmě záleží na jejich využití, tedy především na využití GPS, či na tom, zda máte stále zapnutý displej. Dobíjí se v bezdrátové dokovací stanici asi 2,5 hodiny. Podívejte se na naši srovnávací tabulku chytrých hodinek

 samsung-galaxy-watch-midnight-black-2-nahled

Samsung Galaxy Watch

  • Displej (typ / velikost / rozlišení): Super AMOLED/ 1,2" / 360 × 360 bodů
  • Procesor / paměť: Exynos 9110 (2x 1,15 GHz) / 768 MB
  • Úložiště: 4 GB
  • Operační systém:  Tizen 4, kompatibilní s Androidem od 5.0 a iOS od 9.0
  • Rozhraní a výbava: Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, NFC, GPS, akcelerometr, gyroskop, senzor tepu, barometr, mikrofon, reproduktor
  • Akumulátor: 270 mAh
  • Rozměry a hmotnost: 45,7 × 41,9 × 12,7mm, 49 g
  • Orient. cena: 8 000 Kč
  • Známka Chipu: velmi dobrý (1,6)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení