Menu

Test: TCL 65C825

15.11.2021 12:56 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: TCL 65C825

Test: TCL 65C825 | foto: CHIP

Quantum Dot televizor TCL 65C825 s Mini LED podsvícením a perfektním ozvučením v testu prokázal perfektní kvalitu obrazu za všech okolností a výborný poměr mezi výkonem a cenou.

Už při vybalení nás televizor zaujal bytelným a kvalitním zpracováním. Přes vyšší hmotnost se s tímto 65” televizorem díky rozumnému umístění portových bloků dobře manipuluje bez toho, aby musel uživatel zbytečně sahat na horní tenkou vrstvu zobrazovacího panelu.

Televizor je umístěn na kovovém podstavci, který neumožňuje natáčení do stran, ale je umístěn uprostřed, takže zařízení lze umístit i na menší stolek. Design i použité materiály odpovídají vyšší cenové hladině.  Televizor obepíná široký kovový rámeček a pod zobrazovacím panelem je plocha výdechů integrovaného soundbaru překrytá kvalitní šedou tkaninou. TCL 65C825 je totiž osazen zvukovým systémem 2.1 značky Onkyo.

img-20211115-125324-1

TCL 65C825: Integrovaný soundbar Onkyo a dva dálkové ovladače. Foto: Chip

Instalace a prvotní nastavení jsou jednoduché, stejně jako na každém televizoru se systémem Android. Nastavení lze provést rychle pomocí chytrého telefonu, nebo i manuálně. Uživatelské rozhraní systému Android 11 je známé a přehledné, reakce televizoru jsou rychlé, vše funguje jako po másle. Komunikace s Wi-Fi routerem probíhá přes moderní standard 802.11ax (Wi-Fi 6) a stejně moderní je i verze Bluetooth 5.2, zařízení lze samozřejmě připojit i k LAN. 

Všechny porty jsou umístěnu na pravém boku televizoru (při pohledu zepředu) a najdeme mezi nimi čtyři HDMI konektory s podporou HDMI 2.1. Díky HDMI 2.1, 15ms době odezvy a vysoké obnovovací frekvenci 100-120 Hz mohou na 4K panelu s podporou VRR a FreeSync hrát i nejnáročnější vyznavači herních konzolí nebo herních PC. K připojení externího disku s multimediálním obsahem slouží bohužel pouze jeden USB-A konektor. Ve výbavě nechybí digitální i analogové audiokonektory a CI+ slot. Samozřejmostí jsou digitální tunery pro příjem DVB-T2/S2/C signálu. 

img-20211115-125135-1

TCL 65C825: HDMI 2.1 porty, ale pouze jeden USB konektor. Foto: Chip

Výběr televizoru byl pro zájemce o špičkový obraz doposud hlavně otázkou toho, v jakých podmínkách ji nejčastěji chtějí používat. Pro večerní a noční sledování filmů jsme vždy doporučovali televize s OLED panely a pro milovníky sportovních a jasnějších scén, kteří častěji sledují televizi během dne byly vhodnější QLED LCD televizory. TCL 65C825 si díky kombinaci Quantum Dot technologie (QLED) a Mini LED podsvícení se 160 zónami, cca 3 200 miniaturních osvětlovacích prvků a kontrastem 6 000:1 poradí skvěle jak s extrémně temnými, tak s extrémně světlými scénami. Díky vestavěným senzorům, které za provozu adaptivně nastavují jas a scénu podle oklních světelných podmínek v noci obraz TCL 65C825 dokonale graduje nejtemnější odstíny černé a ve dne maximální svítivostí přes 1 500 cd/m2 vysoce přesahuje možnosti OLED panelů. Za jasného okolního světla se intenzita jasu i kvalita barev plně vyrovná nejlepším QLED panelům. Oceňujeme přesné barevné ladění s přirozenou intenzitou pleťových i přírodních tónů, které plně pokrývá DCI-P3 rozsah a odpovídá reálnému světu, ne přebarveným katalogům cestovních agentur.

Výborná je i kvalita upscalingu signálu ve standardním a Full HD rozlišení, samozřejmě kvalita 4K/120Hz panelu ale samozřejmě plně vynikne až při projekci nativního 4K HDR zdroje. Televizor podporuje Dolby Vision IQ i HDR10 a HDR10+. Navzdory množství podsvětlovacích LED jsme televizoru naměřili relativně nízkou spotřebu. V běžném provozu v SDR režimu se běžně pohybuje pod hranicí 80 wattů, v HDR 4K provozu při intenzivním okolním osvětlení ale může spotřebovat i přes 200 wattů. Špičkový obraz doprovází perfektní ozvučení, k tomuto televizoru si soundbar rozhodně kupovat nemusíte. Integrovaný 2.1 systém značky Onkyo obsahuje dva 15W měniče a 30W subwoofer a splňuje požadavky DTS HD a Dolby Atmos. Televizor v základním nastavení produkuje výrazné basy i prokreslené středy a výšky, podání zvukové kulisy lze upravit podle přednastavených scénářů i uživatelsky. 

Spokojeni jsme byli s výbavou. Součástí balení jsou dva dálkové ovladače (malý a velký), které však nemají podsvícení tlačítek. V ceně je dokonce snadno připojitelný modul externí Full HD kamery, kterou lze snadno instalovbat do slotu uprostřed vrchního rámečku. Stačí odklopit gumovou záklopku a zasunout modul kamery, která se k televizoru připevní magneticky. Zařízení tak lze pomocí stažitelných aplikací z Obchodu Google používat i pro online meetingy a konference. 

tcl-65c825-chiptip-pdf-ok

Technická data

Obrazovka              65" / 3 840 x 2 160 bodů / QLED / mini LED

Rozhraní                 4x HDMI 2.1, USB, LAN, Wi-Fi 6, Miracast, BT 5.2, CI/+, DVB-T2/S/C

Podpora Dolby Vision IQ, HDR10, HDR10+, FreeSync, Google Assistant, Amazon Alexa, 

Zvuk 2x 15W, 30 subwoofer, DTS HD, Dolby Atmos

OS                                               Android 11

Spotřeba (spánek / provoz SD)  0,4 W / 78 W

Cena                                      39 990 Kč

CHIP výborný (1,1)

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení