Menu

Tip: jak snadno a rychle nahrávat videa pomocí systémových nástrojů Windows

24.01.2023 16:30 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: jak snadno a rychle nahrávat videa pomocí systémových nástrojů Windows

Tip: jak snadno a rychle nahrávat videa pomocí systémových nástrojů Windows | foto: Peter Stumpf/Unsplash

Díky hernímu panelu Xbox mají systémy Windows 10 a 11 šikovnou funkci pro pořizování snímků obrazovky a videí. Nemusíte tedy žádný nástroj nakupovat.

Nástroj herního panelu Xbox Game Bar lze využít především pro nahrávání průběhu hraní, ale můžete ho použít i třeba k natočení krátkého vysvětlujícího videa pro známé nebo kolegy, ve kterém například ukážete, jak opravit chybu nebo jak optimálně nastavit určitou možnost v programu.

xbox-nahled

Snadno nahrajte, co se děje na obrazovce. Stačí stisknout několik kláves. | Zdroj: rozhraní nástroje Xbox Game Bar

Nejprve otevřete herní panel konzole Xbox pomocí klávesové zkratky [Windows] + [G]. Vlevo nahoře se zobrazí dialog pro „Vyfotit“ obsah. Najetím myší na tlačítka zobrazíte klávesové zkratky. Například klávesami [Windows] + [Alt] + [PrtScr] vytvoříte snímek okna, které se nachází v horní části pod herním panelem Xbox. Záznam videa tohoto okna spustíte pomocí kláves [Windows] + [Alt] + [R].

Jakmile se nahrávání spustí, systém Windows zobrazí vpravo nahoře malý panel tlačítek. Pokud chcete nahrávání zastavit, klikněte na černý čtvereček. Nahrávky pak najdete ve složce „C:Users <uživatelské jméno>VideosCaptures“.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení