Menu
CHIP Speedtest

TIP: Microsoft Word – vkládání obsahu z jiných aplikací bez narušení formátování dokumentů

21.08.2020 12:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
TIP: Microsoft Word – vkládání obsahu z jiných aplikací bez narušení formátování dokumentů

TIP: Microsoft Word – vkládání obsahu z jiných aplikací bez narušení formátování dokumentů | foto: archiv CHIP.cz

Když při práci na dokumentech ve Wordu vložíte část textu z jiné aplikace, například z webové stránky, často se stane, že tímto krokem narušíte formátování vašeho dokumentu. Abyste se tomu vyhnuli, je nutné vkládat text z jiných zdrojů bez formátování.

Zařídit to můžete více způsoby. Pokaždé když do dokumentu ve Wordu vložíte nějaký text ze schránky, zobrazí se v pravé spodní části vloženého textu tlačítko s popiskem »Ctrl«, skrývající malou nabídku možností vkládání textu. Pokud v ní kliknete na tlačítko s písmenem »A«, vloží se text ze schránky bez svého zdrojového formátování.

Abyste ale nemuseli tento krok provádět pokaždé znovu, můžete si přímo v nastavení Wordu určit, jakým způsobem bude textový obsah z jiných zdrojů vkládán. Klikněte na malou šipku pod tlačítkem »Vložit«, které najdete zcela vlevo na kartě »Domů«, a z nabídky zvolte »Nastavit výchozí způsob vkládání«. Otevře se okno s nastavením, kde sjeďte do části »Vyjímání, kopírování a vkládání« a zde si nastavte, jak se bude Word chovat při kopírování a vkládání textů v rámci jednoho dokumentu (zde je asi vhodné zachovat i formátování), mezi různými dokumenty a při vkládání z jiných zdrojů (zde použijte předvolbu »Zachovat pouze text«).

Potvrďte nové nastavení kliknutím na »OK« a Word začne vkládat text z externích zdrojů bez narušení formátování vašeho dokumentu. Kdykoli poté ale můžete využít i výše zmíněnou nabídku »Ctrl« a vložit text jiným způsobem.

tipword1

Ve Wordu si můžete nastavit, jakým způsobem bude vkládán text z jiných zdrojů.

mohlo by vás také zajímat: tip – jak odstranit osobní data z wordovských dokumentů


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.