Menu

Tip: nejlepší rozšíření pro Google Chrome: jak z prohlížeče dostanete ještě více

19.12.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tip: nejlepší rozšíření pro Google Chrome: jak z prohlížeče dostanete ještě více

Tip: nejlepší rozšíření pro Google Chrome: jak z prohlížeče dostanete ještě více | foto: Guilherme Vasconcelos/Unsplash

Malá rozšíření mohou práci s prohlížečem usnadnit. Google přináší přehled nejlepších pluginů pro rok 2022. Co umí a dává smysl si je instalovat?

Google na svém blogu zveřejnil nejoblíbenější rozšíření pro Chrome za pomalu končící rok 2022. V různých kategorií jde o zástupce, kteří vám pomohou ještě více rozšířit možnosti a funkce browseru.

Pluginy do prohlížeče mohou pomoci automatizovat, sdílet a rozšiřovat jeho funkce, a tím zvýšit produktivitu činnosti. A to ať už chcete jen pomoci s vytvořením e-mailové zprávy, pracujete na tvorbě webového obsahu, nebo vytváříte průvodce pracovními postupy pro své kolegy. Například rozšíření Tango vám pomůže s vytvářením průvodců pro řešení různých úkolů jednoduchým a přirozeným způsobem, SwiftRead s rychlejším čtením textu.

Rozšíření Liner slouží uživatelům jako personalizovaný asistent pro různé rešerše textu. Umožňuje označování v obsahu, vyhledávání a celkovou organizaci důležitých informací v jednom prostředí. Compose Ai pomáhá automatizovat texty a tvorbu dopisů pomocí umělé inteligence, zatímco Visbug umožňuje designérům a tvůrcům obsahu optimalizovat rozložení textu a obrázků na webových stránkách.

Google Chrome: s těmito rozšířeními dostanete z prohlížeče Chrome ještě mnohem více

chromeplugin

Prohlížeč Chrome si postupem času vydobyl pozici nejpoužívanějšího prohlížeče. Jeho možnosti si můžete dále rozšířit mnoha zásuvnými moduly. | Zdroj: Internetový Obchod Chrome

Některá rozšíření se více soustředí na práci v prostředí prohlížeče a pomáhají zvýšení produktivity. Například Workona Tab Manager zkrotí záplavu otevřených karet, nastaví pracovní prostor pro lepší organizaci projektů a pomůže vám soustředit se na důležité věc a sledovat je. CrxMouse Chrome Gestures zvyšuje použitelnost prohlížeče a produktivitu činnosti v jeho prostředí pomocí přizpůsobitelných navigačních zkratek.

Nezapomíná se ani na hráče, pro které jsou k dispozici také důležitá vylepšení. Co bude zajímat především nejmladší gamery je rozšíření RoPro, které vylepšuje zážitek hráčů Robloxu. Do hry totiž přidává desítky jedinečných funkcí. Pomocí aplikace eJOY můžete sledovat filmy a videa se dvojími titulky a procvičovat si tak své znalosti angličtiny. To může být užitečné například pro uživatele, kteří si dali za cíl naučit se jazyk metodou, kterou mnozí doporučují: sledováním filmů a posloucháním "živé" řeči.

Pro Chrome také existují rozšíření, pomáhající při učení. Equatio v digitální podobě zpřístupňuje taje matematiky a pomáhá učitelům i studentům snadno a rychle vytvářet matematické vzorce. MyBib: Free Citation Generator automaticky generuje citace, odkazy a reference, zatímco uživatel může jen surfovat po internetu a vyhledávat relevantní zdroje pro studium nebo řešení své práce.

Zdroj: Blog Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení