Menu

Tip: omezte snímkovou frekvenci u grafických karet Nvidia GeForce

16.04.2020 11:03 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: omezte snímkovou frekvenci u grafických karet Nvidia GeForce

Tip: omezte snímkovou frekvenci u grafických karet Nvidia GeForce | foto: CHIP

Aktuální verze ovladačů pro grafické karty GeForce od společnosti Nvidia má novou funkci v »Ovládací panel NVIDIA «, pomocí které je možné omezit obnovovací frekvenci snímků ve 3D hrách.

To je zvláště užitečné v případě, kdy grafická karta u konkrétní hry dokáže generovat více snímků za sekundu (FPS), než kolik jich může zobrazit váš monitor. Několik po sobě jdoucích snímků se pak někdy zobrazí současně, což zase způsobí, že obraz vypadá „roztržený“. Tomuto efektu se proto říká roztržení obrazu (Screen Tearing).

nvidia-cz-nahled

Nejnovější ovladače  (minimálně verzi 441.87) si nainstalujte a restartujte počítač. Pokud chcete nastavit maximální frekvenci snímků, klikněte myší na volnou část plochy a ze zobrazené nabídky vyberte »Ovládací panel NVIDIA«. Vlevo nahoře klikněte na »Spravovat 3D nastavení « a pak přejděte dolů, až narazíte na volbu »Max Frame Rate«. Klikněte na ni a poté přímo na položku »Off«. Otevře se malé okno, ze kterého nejprve vyberete »On« pro zapnuto a poté zadejte obnovovací frekvenci svého monitoru. Pokud tuto hodnotu neznáte, najdete ji po kliknutí pravým tlačítkem myši na prázdné místo na ploše, tentokrát na »Nastavení zobrazení | Upřesňující nastavení obrazovky«. Požadovaná hodnota je na „Obnovovací frekvence (Hz)“. Hodnotu zadejte do výše popsaného dialogu a potvrďte pomocí »OK | Použít«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení