Menu

Tip: Otočte a upravte fotografie pomocí nástrojů systému Windows

19.06.2020 13:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Otočte a upravte fotografie pomocí nástrojů systému Windows

Tip: Otočte a upravte fotografie pomocí nástrojů systému Windows | foto: CHIP

Nová aplikace Fotky, která je součástí Windows 10, sice není profesionálním grafickým nástrojem, ale pro běžné úpravy fotografií je naprosto dostačující.

Pokud například chcete fotografii před odesláním správně otočit, narovnat, oříznout a zjasnit, není to pro tuto aplikaci problém. V nabídce Start zadejte do vyhledávání „Fotky“ a aplikaci otevřete. Poté z Kolekce vyberte obrázek, který chcete upravit, a dvakrát na něj klikněte. Dále v pravém horním rohu klikněte na »Úpravy a vytváření | Upravit«. Zde máte možnost snímek otočit, převrátit nebo změnit pomět stran.

kresleni3

Pokud ho ale chcete narovnat, přesuňte kurzor myši nad posuvník »Narovnání«. Pohyby myší doleva nebo doprava například přesně narovnáte horizont podle zobrazených čar. Program Fotky nabízí také různé filtry a v části »Úpravy« můžete rovněž měnit jas, viněty a také odstranit efekt červených očí. Nakonec změny potvrďte tlačítkem »Uložit« v pravém dolním rohu a pak můžete přejít k další fotografii, kterou chcete upravit.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení