Menu

Tip pro Fotky Google: třídění fotografií do alb a jejich sdílení s ostatními

10.11.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tip pro Fotky Google: třídění fotografií do alb a jejich sdílení s ostatními

Tip pro Fotky Google: třídění fotografií do alb a jejich sdílení s ostatními | foto: Rafael Leão/Unsplash

Když smartphonem se systémem Android vyfotografujete například dětskou narozeninovou oslavu a máte zapnutou synchronizaci, tyto snímky se automaticky dostanou do aplikace Fotky Google.

Je to přehledné, ale nepraktické, pokud chcete některé záběry sdílet třeba s ostatními rodiči. K tomuto účelu nabízí Google alba, která můžete tematicky naplnit obrázky a následně je celá sdílet.

photosgoogle

Vytvořte si alba: fotografie z Fotek Google se stejnou tématikou můžete vložit do alba a snadno ho sdílet. | Zdroj: Photos.google.com

Přejděte na stránku photos.google.com a přihlaste se pomocí účtu Googlu. Klikněte na „Alba“ vlevo a poté na „Vytvořit album“ vpravo nahoře. Zadejte název do pole „Zadejte název“ a klikněte na „Přidat fotky“. Označte myší všechny fotografie, které chcete přidat, a nakonec potvrďte kliknutím na „Hotovo“. Pokud chcete přidat další fotografie, které máte třeba na pevném disku, klikněte nejprve na „Vybrat z počítače“. Poté klikněte na tlačítko „Sdílet“ a vyberte kontakty, které mají mít k albu přístup.

Případně klikněte na „Vytvořit odkaz“ a v následujícím dialogu opět klikněte na stejnojmenné tlačítko. Zkopírujte odkaz do schránky pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [C] a vložte jej do e-mailové nebo chatové zprávy nebo kamkoli jinam.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení