Menu

Tip pro Windows 10 a 11: jak nastavit automatické zálohování registru

18.11.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tip pro Windows 10 a 11: jak nastavit automatické zálohování registru

Tip pro Windows 10 a 11: jak nastavit automatické zálohování registru | foto: Windows/Unsplash

Pokud patříte k uživatelům, kteří neustále zkoušejí nové úpravy v registru pro vyladění funkcí Windows, jistě víte, že před provedením jakékoli změny v této klíčové součásti operačního systému má smysl vytvořit jeho čerstvou zálohu. Pokud by se něco pokazilo, jednoduše si obnovíte předchozí verzi a Windows fungují dál.

Abyste se ale nemuseli zálohováním stále dokola zabývat a myslet na něj, můžete upravit tuto součást systému Windows tak, aby bylo zajištěno, že budou záložní kopie vytvářeny pravidelně a zcela automaticky.

Klávesovou zkratkou [Windows] + [R] vyvolejte okno „Spustit“, zadejte do něj příkaz „regedit“ a klepnutím na [Enter] otevřete Editor registru. V něm přejděte do složky „HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Configuration Manager“ a klikněte pravým tlačítkem myši do pravé části okna.

registrybackup

Automatická záloha: přidáním záznamu do registru Windows zajistíte pravidelné, automatické vytváření jeho záloh. | Zdroj: Windows 11/Editor registru

Z kontextové nabídky zvolte funkci „Nový | Hodnota DWORD (32bitová)“ a pojmenujte tuto novou hodnotu „EnablePeriodicBackup“. Poté tuto novou položku rozklikněte a nastavte „Údaj hodnoty“ na „1“. Následně ještě restartujte počítač, aby se změna v registru projevila.

Systém Windows pak začne automaticky vytvářet zálohy celého registru, které najdete jako jednotlivé soubory ve složce „C:/Windows/System32/config/RegBack“. Pak se můžete bez obav pustit do úprav nastavení Windows prostřednictvím registru, protože v případě problémů můžete vždy snadno obnovit jeho předchozí verzi ze zálohy.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení