Menu

Tip pro Windows 10 a 11: jak rychle nahrávat videa pomocí systémových nástrojů

16.11.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tip pro Windows 10 a 11: jak rychle nahrávat videa pomocí systémových nástrojů

Tip pro Windows 10 a 11: jak rychle nahrávat videa pomocí systémových nástrojů | foto: Jakob Owens/Unsplash

Díky hernímu panelu Xbox mají systémy Windows 10 a 11 šikovnou funkci pro pořizování snímků obrazovky a videí z her. Její využití je ale mnohem univerzálnější. Nástroj je poněkud skrytý a mnoho uživatelů o něm neví.

Šikovný panel a jeho integrovanou funkci ale jde použít i k natočení krátkého vysvětlujícího videa pro známé nebo kolegy, ve kterém například ukážete, jak opravit chybu nebo jak optimálně nastavit určitou možnost v programu.

Nejprve otevřete herní panel konzole Xbox pomocí klávesové zkratky [Windows] + [G]. Vlevo nahoře se zobrazí dialog pro „Vyfotit“ obsah. Najetím myší na tlačítka zobrazíte klávesové zkratky. Například klávesami [Windows] + [Alt] + [PrtScr] vytvoříte snímek okna, které se nachází v horní části pod herním panelem Xbox.

xboxgamemode

Herní panel konzole Xbox nabízí spoustu zajímavých nástrojů. Zobrazí se v průhledném režimu přes aktuálně otevřená okna. | Zdroj: Windows 10/herní panel konzole Xbox

Záznam videa tohoto okna spustíte pomocí kláves [Windows] + [Alt] + [R]. Jakmile se nahrávání spustí, systém Windows zobrazí vpravo nahoře malý panel tlačítek. Pokud chcete nahrávání zastavit, klikněte na černý čtvereček. Nahrávky pak najdete ve složce „C:/Users/<uživatelské jméno>/Videos/Captures“.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení