Menu

Tip pro Windows 10: automatické přepínání nočního osvětlení podle západu a východu slunce

23.12.2021 08:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: automatické přepínání nočního osvětlení podle západu a východu slunce

Tip pro Windows 10: automatické přepínání nočního osvětlení podle západu a východu slunce | foto: Paul Vensth/Unsplash

Microsoft představil funkci nazvanou noční osvětlení už ve Windows 10 v sestavení 15002. Tato funkce má zajistit, abyste neměli problémy s usínáním, když pracujete s počítačem dlouho do noci.

Funkci »Noční osvětlení« lze aktivovat a deaktivovat ručně pomocí stejnojmenného tlačítka, které najdete v »Centru akcí«.

Mnohem smysluplnější by však bylo, kdyby se tato varianta zobrazení šetrná k očím aktivovala automaticky. Pomocí kombinace kláves [Windows] + [I] otevřete »Nastavení« a přejděte do nabídky »Systém | Obrazovka«. V pravé části okna pak klikněte na odkaz »Nastavení nočního osvětlení« a v následujícím okně aktivujte přepínač »Naplánování nočního osvětlení«.

Pak už stačí jen aktivovat předvolbu »Od západu do východu slunce« nebo použít funkci »Nastavit hodiny«, kdy si můžete čas aktivity nočního osvětlení určit sami.

Poznámka: pokud je funkce »Od západu do východu Slunce« šedá a nelze ji aktivovat, je to proto, že byla ve vašem počítači vypnuta funkce určování polohy. Chcete-li ji aktivovat, přejděte do nabídky »Nastavení | Soukromí | Poloha« a zde zapněte přepínač »Povolit aplikacím přístup k údajům o vaší poloze«.

nightlightsettings

Funkce nočního osvětlení, které má šetřit oči při práci s počítačem v noci, může být (de)aktivována automaticky od západu do východu slunce. | Zdroj: Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Zrušené noční opatření

  Musel jsem zrušit noční osvětlení. Samo od sebe si to posouvalo posuvník a měnilo hodnotu intenzity světla. Došlo to tak daleko že to začalo oscilovat s kartou a ta nakonec začala měnit i kmitočet a nechutně vše blikalo. Musel jsem zrušit snižování světelnosti přenastavit naladění karty restartovat a vše se zklidnilo.
  Už to nepoužívám při dalším pokusu o znovuspuštění nočního stmívání se to znovu projevilo, tak že Hotovo nepoužívám vůbec.

  Reagovat na komentář

  JAK DEAKTIVOVAT A PŘENÉST LICENCI WINDOWS 10 NA JINÝ POČÍTAČ

  Hezký den !
  Chtěl bych přenést tuto novou aplikaci na kamarádův počítač ale ,nevím jak postupovat .Pokud považujete tento postup ,za irelevantní ,tak já si přečtu výše uvedený postup .(je to fantastické).Předem děkuji .Těším se na vaši reakci .
  Pavel Šůstek

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení