Menu

Tip pro Windows 10: jak použít funkci »Bezkontaktní sdílení« pro bezdrátový přenos souborů

08.03.2021 17:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: jak použít funkci »Bezkontaktní sdílení« pro bezdrátový přenos souborů

Tip pro Windows 10: jak použít funkci »Bezkontaktní sdílení« pro bezdrátový přenos souborů | foto: pikisuperstar/Freepik

Smartphony a tablety s Androidem a iOS (iPadOS) nejsou jediná zařízení, schopná mezi sebou bezdrátově přenášet soubory. Stejná možnost je k dispozici i v operačním systému Windows 10.

Bavíme se o funkci »Bezkontaktní sdílení«, kterou můžete použít k odesílání souborů do okolních zařízení, která budou stejným způsobem tyto soubory zase přijímat. Funkce »Bezkontaktní sdílení« je však k dispozici pouze na počítačích s Windows 10, které jsou vybaveny bezdrátovým rozhraním Bluetooth – tedy typicky v noteboocích.

Zdali právě vaše zařízení může přenášet soubory tímto způsobem, zjistíte v panelu »Centrum akcí«, který se otevírá kliknutím na tlačítko v pravém dolním rohu pracovní plochy. Pokud zde najdete i tlačítko »Bezkontaktní sdílení«, je váš počítač na tento způsob přenosu souborů připraven.

	
sdilenaprostredi

Bezdrátový přenos: mezi počítači s Windows 10 je možné snadno bezdrátově přenášet soubory prostřednictvím Bluetooth. | Zdroj: Windows 10

Nejdříve byste ale měli navštívit nabídku »Start | Nastavení | Systém | Sdílená prostředí« a zde případně upravit předvolby funkce »Bezkontaktní sdílení«. Především určete, z jakých zařízení bude váš počítač moci přijímat sdílený obsah. Na výběr máte možnost přenosu dat ze všech počítačů v okolí, nebo jen z vašich zařízení (tedy z počítačů se stejným uživatelským účtem).

Chcete-li následně přenést soubor z jednoho zařízení s Windows 10 do jiného, klikněte pravým tlačítkem na příslušnou položku v Průzkumníku souborů a z kontextové nabídky zvolte možnost »Sdílet«. V následujícím okně se zobrazí všechna zařízení v okolí, která podporují »Bezkontaktní sdílení«. Vyberte příslušné zařízení pro zahájení přenosu, a pokud to uživatel na druhém zařízení povolí, bude soubor přenesen přes Bluetooth.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Bezkontaktní sdileni

    Myslím že bt není třeba… Osobně raději doma používám domácí síť… Stačí mít zaple PC a být v dosahu svoji WiFi… :)

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení