Menu

Tip pro Windows 10: nastavení připojení přes VPN

23.09.2021 09:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: nastavení připojení přes VPN

Tip pro Windows 10: nastavení připojení přes VPN | foto: Cayley Nossiter/Unsplash

Téměř všichni uživatelé, kteří dnes pracují z domova, navazují svoje připojení k firemní síti prostřednictvím šifrovaného spojení přes VPN.

Ve většině případů se k tomu používá speciální aplikace, jako je například Cisco AnyConnect a mnoho dalších. Připojení přes VPN však lze navázat i prostřednictvím standardní funkce Windows 10.

Klávesovou zkratkou [Windows] + [I] otevřete »Nastavení«, přejděte na »Síť a internet« a pak v levém sloupci vyberte »VPN«. Po kliknutí na »Přidat připojení VPN« se zobrazí nové okno. Zde jako »Poskytovatel připojení VPN« vyberte »Windows (předdefinované)« a zadejte libovolný »Název připojení«. Do pole »Název nebo adresa serveru« musíte zadat adresu, kterou obdržíte od poskytovatele VPN. Jako »Typ sítě VPN« zvolte »Protokol PPTP (Power to Point Tunneling Protocol)« a v nastavení »Typ přihlašovacích údajů« ponechejte »Uživatelské jméno a heslo«.

Poté zadejte uživatelské jméno a heslo, označte předvolbu »Zapamatovat si moje přihlašovací údaje« a pokračujte kliknutím na tlačítko »Uložit«. Poté už můžete okamžitě otestovat nové připojení. Klikněte na odpovídající položku a vyberte »Připojit«.

tip-vpn

Připojení do práce: připojení k firemní síti přes VPN, tedy šifrovaný tunel, je dnes jedním ze základních pracovních nástrojů. | Zdroj: Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Nejde spustit VPN

    Při snaze spustit VPN píše PC: a device type was specified that does not exist. Co stím ?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení