Menu

Tip pro Windows 10: použití funkce „Sejít se hned“

23.08.2021 07:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: použití funkce „Sejít se hned“

Tip pro Windows 10: použití funkce „Sejít se hned“ | foto: Lynette Coulston/Pixabay

V aktualizaci Windows 10, označené KB4580364 a vydané na konci loňského října, Microsoft rozšířil funkce svého operačního systému o nástroj „Sejít se hned“. Jeho účelem je rychlé sestavení on-line schůzky s dalšími uživateli prostřednictvím komunikátoru Skype.

Standardně byste měli tlačítko pro vyvolání funkce „Sejít se hned“ najít v oznamovací oblasti Hlavního panelu (vedle hodin). Pokud tomu tak není, otevřete pomocí kombinace kláves [Windows] + [I] nabídku „Nastavení“, zvolte možnost „Přizpůsobení“ a klikněte na položku „Hlavní panel“ ve sloupci vlevo.

Posuňte se dolů, dokud se nedostanete k části „Oznamovací oblast“ a zde klikněte na modrý odkaz „Zapnout nebo vypnout ikony systému“. V následujícím okně sjeďte až úplně dolů k přepínači „Sejít se hned“ a ten zapněte. Funkci na rychlé uspořádání on-line schůzky pak budete mít při ruce hned na hlavním panelu.

Platí to samozřejmě i opačně – pokud tuto novou funkci používat nechcete a současně se chcete zbavit i příslušného tlačítka v oznamovací oblasti, můžete jej stejným způsobem vypnout.

meetnow

Rychlá schůzka: zobrazení tlačítka funkce „Sejít se hned“, která je ve Windows 10 zatím jen krátce, můžete snadno zapnout či vypnout. | Zdroj: Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení