Menu

Tip pro Windows 10: pozdržené vypnutí počítače

08.01.2021 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: pozdržené vypnutí počítače

Tip pro Windows 10: pozdržené vypnutí počítače | foto: OpenClipart-Vectors/GraphicMama-team/Pixabay

Možná se vám už také stalo, že jste kliknuli na tlačítko pro vypnutí počítače, ale hned jste si vzpomněli, že jste ještě něco chtěli udělat. V tomto okamžiku už je pozdě, protože proces vypínání počítače nejde přerušit.

Pro příště může naštěstí pomoci jednoduchá aplikace EasyShutdown, která vypnutí počítače pozdrží o zvolený čas. Instalujte si a spusťte aplikaci EasyShutdown, a když budete chtít počítač vypnout, jednoduše ji vyvolejte prostřednictvím tlačítka v oznamovací oblasti hlavního panelu (vedle hodin). V okně aplikace pak zvolte funkci »Turn Off«, označte předvolbu »wait« a zadejte v minutách čas, o který se má vypnutí vašeho počítače pozdržet. Pak potvrďte nastavení kliknutím na »OK«.

EasyShutdown 2.0.0

CHIP hodnotí Dobrý

Malý program pro nastavení pozdržení vypínáni počítače. Vhodné pro případy, kdy je ještě potřeba vrátit se například k uložení rozpracované činnosti.

Stáhněte si

 

Kromě vypnutí počítače můžete v programu EasyShutdown použít také funkce na uzamknutí počítače (»Lock Session«) nebo jeho restart (»Restart«). Někdy se přitom stane, že se proces vypnutí nebo restartu počítače pozastaví kvůli některé z běžících aplikací, kterou se nedaří ukončit.

Abyste takové situace ošetřili, můžete v aplikaci EasyShutDown povolit nucené ukončení programů. Klikněte na ikonu aplikace v oznamovací oblasti pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte »Settings | Force Quit Applications«.

easyshutdown

Časovač vypnutí: aplikace EasyShutdown může pozdržet vypnutí počítače o zvolený čas. | Zdroj: EasyShutdown

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.