Menu

Tip pro Windows 10: změna umístění instalovaných aplikací

02.08.2022 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: změna umístění instalovaných aplikací

Tip pro Windows 10: změna umístění instalovaných aplikací | foto: Michael Dolejš/Unsplash

Pokud vám na systémovém disku začíná docházet volné místo a nemáte už jinou možnost, jak nějaké soubory archivovat a disk vyčistit, můžete nějaké stovky MB získat přesunutím aplikací instalovaných z obchodu Microsoft Store na jinou jednotku.

Není to vůbec složité, protože si vystačíte jen se standardními funkcemi systému Windows 10.
Klávesovou zkratkou [Windows] + [I] si otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Aplikace | Aplikace a funkce“. Klikněte na některou z aplikací nainstalovaných z obchodu Microsoft Store, jako je například iTunes, a pak použijte tlačítko „Přesunout“, které se po označení aplikace objeví. V dalším okně vyberte požadovanou diskovou jednotku a potvrďte přenos aplikace tlačítkem „Přesunout“. Tímto způsobem lze přesunout téměř všechny aplikace z obchodu Microsoft Store.

Bohužel, aplikace automaticky instalované společně s operačním systémem Windows 10, jako jsou například Mapy, Hudba Groove, Filmy a TV pořady nebo Fotky, na jinou jednotku přesunout nelze.

tip-applicationfolder

Přesun aplikací: některé aplikace, instalované z platformy Microsoft Store, lze v případě potřeby uvolnění místa na systémovém disku přesunout na jinou jednotku. | Zdroj: Windows 10/Aplikace a funkce

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení