Menu

Tip pro Windows 10: zobrazování oznámení na tlačítkách Hlavního panelu

05.11.2021 17:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: zobrazování oznámení na tlačítkách Hlavního panelu

Tip pro Windows 10: zobrazování oznámení na tlačítkách Hlavního panelu | foto: ptra/Pixabay

Aplikace integrované v systému Windows 10, jako je Pošta, Budíky a hodiny nebo Počasí, zobrazují na hlavním panelu oznámení, velmi podobná těm, jaké známe z mobilních aplikací. 

Takže například oznámení aplikace Pošta zobrazují počet nových e-mailových zpráv, upozornění aplikace Budíky a hodiny označují aktivní budík a oznámení na aplikaci Počasí informují o aktuálních výstrahách předpovědi počasí. Možná vás ale tato upozornění vyrušují, takže je budete chtít vypnout.

Stisknutím kombinace kláves [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“ a zde přejděte do nabídky „Přizpůsobení“, kde v levém sloupci vyberte položku „Hlavní panel“. V pravé části okna sjeďte dolů, až k přepínači „Zobrazovat oznámení na tlačítkách na hlavním panelu“. Ten nastavte na „Vypnuto“, aby se v budoucnu na hlavním panelu žádná oznámení už nezobrazovala.

Poznámka: Pokud jste už dříve povolili možnost „Použít malá tlačítka na hlavním panelu“, kterou najdete ve stejném okně nastavení, zobrazování oznámení se vypne automaticky.

taskbarnotification

Oznámení aplikací: pokud nepoužíváte malá tlačítka na hlavním panelu, budou vám systémové aplikace zobrazovat oznámení o svém stavu. | Zdroj: Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení