Menu

Tip pro Windows: zablokování možnosti přihlášení po vyčerpání pokusů na zadání hesla

06.08.2021 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows: zablokování možnosti přihlášení po vyčerpání pokusů na zadání hesla

Tip pro Windows: zablokování možnosti přihlášení po vyčerpání pokusů na zadání hesla | foto: PIRO4D/Pixabay

Pokud používáte Windows 10 Pro ve spojení s lokálním (off-line) uživatelským účtem, můžete operační systém nakonfigurovat tak, že po určitém počtu zadání neplatného hesla bude na určitou dobu možnost přihlášení zcela deaktivována.

Pomůže vám s tím »Editor místních zásad skupiny«, užitečný nástroj, který ale najdete jen ve Windows 10 ve verzi Pro. Do vyhledávače zadejte »zásady skupiny« a v seznamu výsledků klikněte na položku »Upravit zásady skupiny«. Otevře se vám »Editor místních zásad skupiny«, kde ve sloupci vlevo přejdete na položku »Konfigurace počítače | Nastavení systému Windows | Nastavení zabezpečení | Zásady účtu | Zásady uzamčení účtu«.

Pak klikněte na položku »Prahová hodnota pro uzamčení účtu« v pravé části okna a v nově otevřeném okně na kartě »Místní nastavení zabezpečení« zadejte maximální počet neplatných pokusů o přihlášení, po kterých by mělo být uzamčení provedeno – například »5«. Kliknutím na »OK« změnu uložte a pokračujte k dalším nastavením, která s blokováním účtu po vyčerpání počtu pokusů o přihlášení souvisejí.

tip-loginban

Ochrana před útoky hrubou silou: pokud ve Windows používáte lokální uživatelský účet, můžete omezit počet možností zadání nesprávného hesla. | Zdroj: Windows 10

Můžete změnit dobu uzamčení účtu, po jejímž uplynutí bude možné se opět přihlásit, stejně jako čas, po kterém bude vynulováno počítadlo pokusů o přihlášení. Ve výchozí konfiguraci jsou oba časové úseky nastaveny na 30 minut, ale můžete je změnit podle vlastní volby. Pokud je dosaženo zadaného počtu neplatných přihlášení, systém Windows zobrazí oznámení o zablokování uživatelského účtu a na další pokus bude nutné počkat, dokud neuplyne doba zablokování účtu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.