Menu

Tip: rozdělte velké soubory na menší a později je znovu spojte

02.08.2021 17:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: rozdělte velké soubory na menší a později je znovu spojte

Tip: rozdělte velké soubory na menší a později je znovu spojte | foto: WikimediaImages/Pixabay

Větší soubory se snáze odesílají, například e-mailem, pokud je předem rozdělíte na několik menších částí. S nástrojem FileFriend můžete tuto práci zvládnout za chvilku.

Po stažení nástroje nejprve rozbalte ZIP archiv a spusťte ho poklepáním na EXE soubor. Poté vyberte kartu „Split“ (rozdělit) a klikněte na „Browse“. Přejděte na soubor, který chcete rozdělit na menší části, a dvakrát na něj klikněte. V části „Number of subfiles“ zadejte, na kolik dílů ho chcete rozdělit. Případně vyberte možnost „Maximum size of each subfile“ a definujte maximální velikost jednotlivých částí.

filefriend-logo

FileFriend 1.8.0

CHIP hodnotí Dobrý

Jednoduchý nástroj pro rozdělování a opětovné spojování souborů. Je praktický například při rozdělení přílohy e-mailu z důvodu velké kapacity.

filefriend.net/#FileFriend

 

V části „Output directory“ vyberte výstupní složku a nakonec klikněte na tlačítko „Split“, tedy rozdělit. Pokud vy nebo osoba, které jste jednotlivé části odeslali, budete chtít původní soubor znovu sestavit, budete znovu potřebovat nástroj FileFriend.

Tentokrát přepněte na kartu „Join“ a vyberte „Select one of the subfiles“. Dvakrát klikněte na jeden z částečných souborů a složte originál dohromady pomocí „Join“.

filefriend

FileFriend je šikovný nástroj pro rozdělování a opětovné spojování souborů. Své uplatnění najde například při posílání objemnějších příloh e-mailem. | Zdroj: FileFriend

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.