Menu

Tip: vyšťourejte z disku hesla, sériová čísla a Wi-Fi klíče

07.01.2023 15:56 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: vyšťourejte z disku hesla, sériová čísla a Wi-Fi klíče

Tip: vyšťourejte z disku hesla, sériová čísla a Wi-Fi klíče | foto: Zdroj: pixabay

Programátor Nir Sofer vyvinul nástroj, s jehož pomocí lze přečíst hesla a sériová čísla například ze starého pevného disku.

Program ExtPassword si můžete stáhnout ze stránky Nirsoftu. Nevyžaduje instalaci, takže stačí, když si stáhnete a následně rozbalíte ZIP archiv do zvolené složky. Potom připojte pevný disk, který chcete nechat programem prozkoumat, a klikněte pravým tlačítkem myši na soubor „ExtPassword.exe“. Z nabídky vyberte možnost „Spustit jako správce“.

ext-nahled

Program ExtPassword se pokusí ze starého disku získat uložená hesla a sériová čísla. | Zdroj: program ExtPassword.

Nástroj se spustí a zobrazí se okno s nastavením „Options“. V řádku „External Drive Path“ zadejte cestu k externímu disku, případně ještě heslo a volbu potvrďte tlačítkem „OK“. Chvíli trvá, než ExtPassword zobrazí seznam hesel uložených například v prohlížečích a poštovních programech. Kromě toho jsou ve Windows uložena sériová čísla, klíče k Wi-Fi sítím, a dokonce i bezpečnostní otázky. Poté stiskněte klávesy [Ctrl] + [A], abyste vybrali všechny položky, a výběrem možnosti „File | Save Selected Item“ je uložte jako TXT soubor.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení