Menu

Tip: Vytvoření QR kódu pro připojení k Wi-Fi síti

01.03.2023 11:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Vytvoření QR kódu pro připojení k Wi-Fi síti

Tip: Vytvoření QR kódu pro připojení k Wi-Fi síti | foto: Zdroj: Freepik

Pokud chcete svým zákazníkům nebo hostům zjednodušit připojení k vaší Wi-Fi síti, vytvořte a vytiskněte si QR kód s přihlašovacími údaji. Ti si pak snadno přístupové údaje oskenují.

Zadávání složitých hesel k Wi-Fi sítím je otravné. Pokud tuto proceduru chcete svým hostům nebo kamarádům zjednodušit, můžete vytvořit QR kód s přihlašovacími údaji. Uživatelům pak bude stačit QR kód načíst a automaticky se k Wi-Fi síti připojení.

Pro vygenerování QR kódu můžete využít v podstatě jakoukoli aplikaci pro generování kódů. Text pro převedení do QR kódu musí být ve formátu „WIFI:S:<SSID>;T:<WEP|WPA|blank>;P:<PASSWORD>;H:<true|false|blank>;;“, tedy například „WIFI:S:MojeWiFi;T:WPA;P:heslokWiFi;;“.

wifi-nahled

Online aplikace QR Code Generator vám vygeneruje QR kód s přihlašovacími údaji k vaší Wi-Fi. | Zdroj: screenshot webu QR Code Generator.

Použít ale také můžete specializované aplikace nebo nástroje, ve kterých stačí vyplnit název Wi-Fi sítě, typ šifrování a heslo. Příkladem je on-line nástroj QR Code Generator (odkaz je ve Zdroji), která vám QR kód pohodlně vygeneruje. Stáhnout si ho můžete ve formě JPG nebo vektorů. Před použitím on-line služby si přečtěte smluvní podmínky, nebo raději počítejte s tím, že přístupové údaje o vaší Wi-Fi se mohou dostat i do rukou jiných lidí, než k těm, kterým QR kód ukážete.

Zdroj: QR Code Generator

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení