Menu
CHIP Speedtest

Tip: Vytvořte si fotografie neexistujících lidí

25.03.2020 17:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Vytvořte si fotografie neexistujících lidí

Tip: Vytvořte si fotografie neexistujících lidí | foto: CHIP

Poznáváte někoho? Určitě ne. Tito lidé totiž nikdy neexistovali a nejde ani o fotografie. Obličejů si můžete díky umělé inteligenci vygenerovat kolik chcete a to na webové stránce ThisPersonDoesNotExist.

Webová aplikace ThisPersonDoesNotExist nabízí fascinující, ale také poněkud děsivý pohled do možností takzvaného „Deep Learningu“, tedy hloubkového učení. Na této webové stránce se zobrazí portrétní „fotografie“ osoby vytvořené umělou inteligencí, která nikdy neexistovala. Kdykoli znovu načtete okno prohlížeče pomocí stisku klávesy [F5], obdržíte libovolný počet dalších fotografií neexistujících lidí. Software, který pracuje na pozadí, byl vyškolen jako neuronová síť pomocí mnoha skutečných fotografií. Software pak může tato data použít k vytvoření realistických fotografií nových tváří. Pravá dolní část stránky obsahuje infobox, který vám umožňuje uložit aktuální obrázek, pokud kliknete na »Save«.

person-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.