Menu

Tip: zbavte se otravného zalamování v PDF dokumentech

22.02.2023 08:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: zbavte se otravného zalamování v PDF dokumentech

Tip: zbavte se otravného zalamování v PDF dokumentech | foto: Freepic

Už jste někdy kopírovali text z PDF souboru, abyste ho vložili například do dokumentu aplikace Word? Pak pravděpodobně znáte následující problém: zkopírovaný text obsahuje řadu zalomení řádků, které pak musíte pracně ručně odstraňovat. Máme řešení.

Otravnou práci s odstraňováním zalomení řádků za vás udělá volně dostupná on-line služba RemoveLineBreaks. Vyberte požadovaný text v PDF souboru a zkopírujte jej do schránky pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [C]. Poté vyvolejte stránku www.removelinebreaks.net a vložte zkopírovaný text do pole „Original text“ pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [V]. Převod se provede automaticky po stisku „Convert“.

remove-nahled

On-line služba RemoveLineBreaks odstraní zalamování po kopírování z PDF dokumentu. | Zdroj: Removelinebreaks.net.

Při našich testech byly výsledky obecně velmi dobré u anglických i českých textů, ale například u německých, které obvykle obsahují mnoho oddělovačů, už tak dobré nebyly. Ne vždy se převod povede dokonale, ale s textem vám alespoň pomůže. Nakonec klikněte na „Copy to clipboard“ a zkopírujte upravený text zpět do schránky.

Odtud jej můžete vložit například do dokumentu aplikace Word. Vzhledem k tomu, že služba neobsahuje žádné zásady ochrany osobních údajů ani žádné právní upozornění, neměli byste ji používat k úpravě důvěrných textů, protože přesně nevíte, komu se mohou dostat do ruky.

Zdroj: removelinebreaks.net

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Proč tak komplikovaně? 2

  To n ma byt spätne lomitko n. Teda znacka pre koniec riadku.

  Reagovat na komentář

  Proč tak komplikovaně? 2

  To snad nemyslite vazne posielat to na web. Skopirujem to do nejakeho lepsieho textoveho editu a cez regularny prikaz typu n urobim replace. :-)

  Reagovat na komentář

  Proč tak komplikovaně?

  Stačí mi otevřený PDF soubor uložit „jako“ text ( Word ) a uložený text je přesně stejný ( vč. grafiky a obrázků ) jako původní PDF.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení