Menu

Tip:Aktivujte na prohlížeči Edge režim pro slabší počítače

10.01.2023 08:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip:Aktivujte na prohlížeči Edge režim pro slabší počítače

Tip:Aktivujte na prohlížeči Edge režim pro slabší počítače | foto: Zdroj: Dall-E 2

Microsoft integroval do internetového prohlížeče Edge tzv. režim efektivity, který má zajistit jeho hladší chod zejména na počítačích, které jsou již výkonnostně slabší a které mají slabší i baterii.

V režimu efektivity má prohlížeč niží hardwarové, ale energetické nároky. Vzhledem k tomu, že v některých počítačích je nutné tuto možnost nejprve aktivovat, ne všichni uživatelé prohlížeče Edge o tomto režimu vůbec vědí.  Ověřit, zda ho máte k dispozici, si můžete snadno. Spusťte prohlížeč a pro vstup do nabídky klikněte na ikonu se třemi tečkami vpravo nahoře. Vyberte „Nastavení | Stav a výkon“. Pokud je k dispozici funkce „Zapnout režim efektivity“, aktivujte u ní přepínač, abyste v budoucnu mohli surfovat po webu s nižší spotřebou zdrojů.

edge-nahled

V prohlížeči MS Edge můžete aktivovat režim efektivity | Obrázek: nastavení MS Edge

Pokud toto nastavení chybí, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Edge v nabídce Start a vyberte možnost „Otevřít umístění souboru“. Otevře se okno Průzkumníka souborů s předvoleným zástupcem aplikace „Microsoft Edge“. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“. Otevře se nové okno. Klikněte do pole „Cíl“ a na konec textu přidejte mezeru na konec a poté „-enable-features=msPerformanceModeToggle“. Uložte změnu pomocí tlačítka „OK | Pokračovat“. Následně byste po spuštění prohlížeče Edge v jeho nastavení měli najít režim efektivity, jak je popsáno výše. V tomto režimu například videa a animace nebudou probíhat tak plynule a při vyvolávání dlouho neaktivních karet prohlížeče může docházet ke zpoždění, ale hardwarové nároky nebudou tak vysoké.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení