Menu

Tipy pro Windows 10: vylepšení vzhledu Hlavního panelu a Vyhledávání

22.02.2021 07:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tipy pro Windows 10: vylepšení vzhledu Hlavního panelu a Vyhledávání

Tipy pro Windows 10: vylepšení vzhledu Hlavního panelu a Vyhledávání | foto: Foter.com

Microsoft by měl na podzim tohoto roku vydat hlavní aktualizaci vzhledu Windows 10. Zástupci vývojářského týmu Windows se k tomu ještě nevyjádřili, ale stále se objevují snímky obrazovek, které naznačují, že se v oblasti designu oken skutečně něco děje. Chcete-li si zkrátit čekání, některé nástroje v tom pomohou už teď.

Přizpůsobení Hlavního panelu

taskbarx

Bezplatný nástroj nastaví průhlednost Hlavnímu panelu a centruje ikony. | Zdroj: TaskbarX

Na změně designu svého operačního systému Microsoft pracuje pod kódovým názvem »Sun Valley«. Konkrétní připravované změny ještě nezveřejnil, nicméně na internetu se už objevily úniky obrazovek, na kterých jsou viditelné některé optické změny, které by podzimní update mohl přinést.

Grafickou inovací by měl projít i jeden ze základních ovládacích prvků Windows, Hlavní panel. Zcela nový operační systém Windows 10X, který byl původně zamýšlen pro víceobrazovkové systémy, ale nakonec bude nejprve uveden na přenosných počítačích, naznačuje, jak by to mohlo vypadat. Kdo by nechtěl čekat až na podzimní aktualizaci, může pro modernizaci Hlavního panelu použít nástroj TaskbarX. S jeho pomocí lze například experimentovat s průhledností, nebo nastavit centrální zobrazení ikon.

Průhlednost Hlavního panelu je pěkný optický trik, díky kterému plocha obrazovky působí větším dojmem. Vedlejším efektem nástroje je také možnost nastavení plovoucí nabídky tlačítka Start. To je mimochodem také jeden z bodů plánovaných úprav, které se nacházejí na seznamu úkolů designové skupiny Microsoftu.

taskbarx-logo

TaskbarX 1.6.6.0

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj vám umožňuje plnou kontrolu nad uspořádáním ikon na hlavním panelu Windows.

Stáhněte si

Vylepšení vzhledu okna vyhledávání

beautysearch-1

Nástroj dokáže vylepšit i vzhled kontextové nabídky Vyhledávání. | Zdroj: GitHub/BeautySearch

Vyhledávání je ve Windows 10 také už dlouho diskutované téma. Pokud s ním jste spokojeni, je zbytečné jej nahrazovat jinými nástroji. Vzhled je ale možné snadno doladit pomocí nástroje BeautySearch. Například lze nastavit tmavý režim, nebo výsledky hledání zobrazit ve výraznějších barvách.

Příznivci grafiky se zaoblenými rohy si je mohou užít v kontextové nabídce nástroje BeautySearch.

beautysearch-logo

BeautySearch 1.2.3

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj nabízí optické vylepšení vyhledávací funkce ve Windows 10.

Stáhněte si

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.