Menu
CHIP Speedtest

Android/iOS: Odeslání videa z YouTube přes WhatsApp

24.12.2015 07:56 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Android/iOS: Odeslání videa z YouTube přes WhatsApp

Android/iOS: Odeslání videa z YouTube přes WhatsApp | foto: archiv CHIP.cz

Poslat přátelům video z YouTube přes komunikátor WhatsApp není vůbec složité.

Stačí si jen ve smartphonu spustit aplikaci YouTube a vyhledat požadované video. Následně klepněte v pravém horním rohu na tlačítko funkce pro sdílení obsahu, která vyvolá nabídku aplikací, prostřednictvím nichž lze odeslat odkaz na právě přehrávané video. Tato nabídka se může lišit podle operačního systému použitého v konkrétním smartphonu, resp. podle jeho nadstavby. Z nabídky aplikací ke sdílení zvolte WhatsApp, vyberte kontakt, na kterých chcete odkaz na video z YouTube odeslat, a běžným způsobem pošlete zprávu.

Ve smartphonech s Androidem je ale zároveň možné video z YouTube nejdříve stáhnout a pak odeslat jako datový soubor. Budete k tomu potřebovat aplikaci TubeMate, která však není dostupná v Obchodě Play. APK instalační balíček aplikace TubeMate si můžete stáhnout pod odkazem bit.ly/1KpYlr2, pro jeho instalaci do smartphonu pak musíte mít povolenu instalaci aplikací z neznámých zdrojů (»Nastavení | Zabezpečení| Neznámé zdroje«). Aplikace TubeMate je bezpečná, takže pro tentokrát ignorujte bezpečnostní varování a instalujte si ji.

Pomocí TubeMate si stáhněte požadované video z YouTube do svého smartphonu a poté jej v úložišti telefonu vyhledejte pomocí libovolného správce souborů (jako je např. ES File Explorer). Také zde pak najdete funkce pro sdílení, kde opět použijete WhatsApp. Tentokrát už ale příjemce obdrží soubor s videem, nikoli pouze odkaz na YouTube


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.