Menu
CHIP Speedtest

Android: Ovládání smartphonu prostřednictvím aplikace AirDroid 3

23.03.2015 16:03 | Radek Kubeš
Android: Ovládání smartphonu prostřednictvím aplikace AirDroid 3

Přinejmenším pokročilejší uživatelé smartphonů a tabletů s operačním systémem Android jistě dobře znají aplikaci AirDroid, prostřednictvím které lze ovládat mobilní zařízení z počítače.

AirDroid dostal na sklonku minulého roku zásadní aktualizaci, jejíž součástí je i zbrusu nová klientská aplikace pro počítače s operačními systémy Windows a OS X. S využitím aplikace AirDroid 3 již proto není nutné pracovat s obsahem smartphonů a tabletů jen prostřednictvím webového rozhraní.

Další velkou novinkou aplikace AirDroid je zobrazení notifikací připojeného zařízení v počítači. Díky tomu můžete například nejen číst, ale také rovnou odpovědět na SMS, aniž byste museli vzít telefon do ruky. Notifikace vás informují rovněž o příchozích e-mailech nebo třeba událostech v kalendáři. Prostřednictvím desktopové aplikace lze rovněž přenášet soubory, a to jejich prostým přetažením do okna programu AirDroid. Jestliže je zařízení připojeno ke stejné Wi-Fi síti jako počítač, proběhne transfer dat okamžitě. V opačném případě budou soubory nahrány do internetového úložiště a synchronizují se při následujícím připojení mobilního zařízení k vaší domácí Wi-Fi. V desktopové aplikaci AirDroid lze rovněž spravovat kontakty, zobrazovat historii notifikací či hovorů a pracovat s SMS zprávami.

Mnoho dalších funkcí nabízí webové rozhraní aplikace AirDroid, dostupné na adrese web.airdroid.com. Zde je k dispozici například správce instalovaných aplikací, prohlížeč fotografií a přehrávač videí nebo správce souborů v paměti mobilního zařízení. Specialitou jsou funkce na lokalizaci a vzdálené ovládání smartphonů a také dálková aktivace kamery.

Základní funkce aplikace AirDroid lze využívat zdarma, za měsíční poplatek ve výši asi 40 korun získáte verzi Premium, která neomezuje celkový objem přenesených souborů a umožní vám synchronizovat jednotlivé soubory o velikosti až 1 GB. V Premium verzi lze pracovat s až šesti zařízeními pod jedním uživatelským účtem.

1503a-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání