Menu
CHIP Speedtest

Android: Úspora dat

25.08.2016 12:44 | Radek Kubeš
Android: Úspora dat

Operátoři neustále utahují šrouby datových limitů mobilního připojení k internetu a například O2 již po vyčerpání měsíčního přídělu dat přenosy nezpomalí, ale rovnou zastaví (pokud si nepřiplatíte za další datový balíček). 

Naštěstí lze hned několika způsoby šetřit objem dat přenášených do vašeho smartphonu prostřednictvím mobilní sítě.
Funkci pro úsporu datových přenosů, využívající kompresi, obsahuje i mobilní verze internetového prohlížeče Chrome. Aktivujete si ji po kliknutí na tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře a přechodu do nabídky »Nastavení | Spořič dat«. Již po chvilce surfování se můžete do stejné nabídky podívat znovu, abyste zjistili, kolik dat z vašeho měsíčního limitu vám tato funkce ušetřila.
Funkci šetření datových přenosů má také mobilní verze internetového prohlížeče Opera. Jestliže vám na úspoře mobilních dat opravdu záleží, doporučujeme vám aplikaci Opera Max, která šetří data i ostatních aplikací, jako jsou třeba YouTube, Facebook a všechny další, které přistupují k internetu. Také Opera Max nabízí detailní statistiku dosažených úspor.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení