Menu
CHIP Speedtest

Android: Vyladění uživatelského rozhraní

13.01.2016 10:12 | Radek Kubeš
Android: Vyladění uživatelského rozhraní

Do nového Androidu 6.0 Marshmallow přidal Google možnost úpravy některých součástí uživatelského rozhraní. 

Patří mezi ně například nabídka rychlých nastavení, otevíraná tahem dvěma prsty od horní hrany obrazovky. Nejprve je však třeba aktivovat »Nástroj na ladění uživatelského rozhraní«. Stáhněte dvěma prsty panel s tlačítky rychlých nastavení a přidržte několik sekund prst na tlačítku s ozubeným kolem vpravo nahoře. Hláška vás informuje o aktivaci nové položky v »Nastavení«, před jejím použitím však ještě musíte odsouhlasit oznámení o tom, že nová funkce je zatím jen experimentální.

Nabídka nastavení »Nástroj na ladění uživatelského rozhraní« obsahuje především položku »Rychlé nastavení«, která vede k možnosti úprav tlačítek v nabídce rychlého nastavení. Tlačítka lze různě přesouvat a případně odebrat ta, která v nabídce nepotřebujete. Snadno je pak můžete kdykoli přidat zpět. V nabídce »Stavový řádek« můžete upravovat ikony (Wi-Fi, budík, Bluetooth atd.) zobrazované ve stavovém řádku na horní hraně obrazovky mobilního zařízení. Poslední položka nové nabídky nastavení doplní do ikony akumulátoru číslo označující procento jeho aktuálního dobití.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení