Menu
CHIP Speedtest

Android: Záchrana smazaných fotografií

24.08.2016 12:42 | Radek Kubeš
Android: Záchrana smazaných fotografií

Pokud si fotografie ze svého smartphonu nikam nezálohujete a nechtěně si je smažete, nemusí ještě jít o tragédii. 

Záchranu smazaných fotografií zařídí aplikace DiskDigger photo recovery, která je nejen zdarma, ale navíc ke své funkci nepotřebuje ani odemknutý administrátorský účet v Androidu (tzv. root).
Instalujte si aplikaci z Obchodu Play, spusťte ji a klepněte na tlačítko »Start basic photo scan«. Prohledání paměti smartphonu trvá jen několik okamžiků a aplikace vám rovnou zobrazí náhledy nalezených snímků. Označte fotografie k obnovení a klepněte na tlačítko »Recover«. Aplikace vám dá na výběr z uložení snímků do paměti smartphonu, cloudového úložiště (Dropbox, Disk Google, OneDrive ad.) nebo na FTP server.
Na rootnutých zařízeních lze použít i funkci »Full scan«, která šanci na obnovu smazaných fotografií ještě zvyšuje. Další typy souborů (videa, dokumenty, komprimované archivy a mnoho dalších) vyhledává a obnovuje aplikace DiskDigger Pro file recovery, která stojí přibližně 90 korun a ke svému použití vyžaduje root.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení