Menu

Android: Zobrazení zpráv v počítači

26.11.2013 09:02 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Android: Zobrazení zpráv v počítači

Android: Zobrazení zpráv v počítači | foto: CHIP

Možná se vám to také stává – jste tolik zabráni do práce na počítači, že si ani nevšimnete příchozí SMS nebo jiné zprávy na vašem smartphonu, který jste někam odložili.

Existuje ale snadná pomoc, jak mít hned na očích příchozí SMS, zprávy z WhatsApp nebo třeba oznámení z Facebooku – stačí použít bezplatnou verzi aplikace DeskNotifier.

Nejdříve si instalujte aplikaci DeskNotifier Free z obchodu Google Play na svůj smartphone s Androidem. Potvrďte všechna oprávnění požadovaná aplikací, pak pokračujte klepnutím na volbu »Accessibility Settings« a v nabídce »Usnadnění« aktivujte službu »DeskNotifier«. Vraťte se do aplikace a ještě označte předvolbu »Autostart«. Pak sjeďte v nabídce aplikace DeskNotifier úplně dolů a všimněte si IP adresy pod popiskem »Wifi State«. Váš smartphone přitom samozřejmě musí být připojený k Wi-Fi.

aaa-nahled

Nyní si z adresy bit.ly/1gXrlxK stáhněte aplikaci DeskNotifier pro instalaci do vašeho počítače. Rozbalte instalační ZIP balíček a použijte »setup.exe« pro spuštění instalačního průvodce programu. Zde pak stačí pouze rozhodnout, zdali se bude DeskNotifier automaticky spouštět při každém startu vašeho počítače, což vám doporučujeme.

DeskNotifier se po instalaci automaticky spustí, nabídne vám výběr z anglické nebo německé verze a pak otevře okno »Connection Settings«. Zde z nabídky »Select connection method« zvolte »WIFI« a pak přejděte na záložku »Wifi«. Do řádku »Insert Phone IP« zadejte IP adresu, kterou jste zjistili v aplikaci DeskNotifier ve svém smartphonu, a potvrďte nastavení tlačítkem »OK«.

aa

DeskNotifier se minimalizuje do oznamovací oblasti hlavního panelu (vedle hodin), a kdykoli na váš smartphone dorazí nová zpráva, zobrazí ji v informačním okně. Spojení si můžete otestovat klepnutím na volbu »Test« v aplikaci DeskNotifier ve vašem telefonu. Dále si můžete zkusit ještě jednu zajímavou funkci, kterou je odesílání SMS z počítače. Klikněte na ikonu programu DeskNotifier pravým tlačítkem myši a zvolte nabídku »New SMS«. Otevře se nové okno s výběrem kontaktů z adresáře vašeho telefonu a s prostorem pro pohodlné psaní SMS na klávesnici počítače.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Nerad

    Nerad dostávám notifikace na zařízení, než tomu určená. Pokud se jedná o sms, je určena pro mobil a ne pro desktop. Někomu to může pomoci, mě nicméně ne.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení