Menu

Chcete přidat symbol srdce nebo smajlíka a máte jen klávesnici? Je to snadné...

22.05.2023 09:59 | Michal Bareš + Přidat komentář
Chcete přidat symbol srdce nebo smajlíka a máte jen klávesnici? Je to snadné...

Chcete přidat symbol srdce nebo smajlíka a máte jen klávesnici? Je to snadné... | foto: Michal Bareš, Chip

Znaky jako symbol srdce nebo smajlík jsou oblíbené zejména v chatovacích aplikacích. Poradíme vám, jak je rychle zadat jen pomocí klávesnice.

Rychlé způsoby, jak pomocí klávesnice zadat symbol srdce nebo smajlíka

Na smartphonu je to jednoduché, stačí jednou ťuknout prstem na tabulku s emoji a vybrat obrázek podle nálady. Pokud ale používáte chatovací a komunikační aplikace na stolním počítači, většinou píšete delší zprávy než na mobilu a pokud do nich chcete vložit srdíčko nebo smajlíka, musíte je ulovit myší. Taky to nezabere dlouho, ale existuje i rychlejší způsob.

 

srdce1-1

Symbol srdce lze zadat nejrychleji pomocí kombinace kláves [Alt]+[3], ale najdete jej také v Mapě znaků, obr.: Mapa znaků, Windows 11


Asi nejrychlejší cestou k zadání ikony srdce je kombinace kláves [Alt]+[3]. Číslo je nutné zadat na numerické klávesnici. Smajlíka vytvoříte stejným způsobem, jen použijete kombinaci [Alt]+[1].
V Mapě znaků systému Windows zaškrtněte možnost “Podrobné zobrazení” a do políčka “Hledat” napište výraz „srdce“, potom jej můžete zkopírovat, nebo vložit přímo do textu. Spoustu zajímavých znaků v této tabulce najdete, pokud zvolíte písmo Windings nebo Webdings.

webdings-1

Spoustu zajímavých znaků v této tabulce najdete, pokud zvolíte písmo Windings nebo Webdings, obr.: Mapa znaků, Winodws 11


Některé chatovací programy mají své vlastní klávesové zkratky pro symboly srdce. Pro Facebook chat je to "<3", Skype používá "(l)".

high-resolution-jpg-pop-keys-heartbreaker-rose-fob-us-intl-1

Speciální klávesnice Logitech POP Keys nabídne přímé zadávání oblíbených emotikonů, foto: Logitech


Máte-li na vkládání smajlíků nebo srdíček do textu závislost, zajímavým řešením je unikátní klávesnice Logitech POP Keys, která obsahuje speciální řadu předmapovaných emotikonových kláves, které lze navíc snadno měnit a vybrat tak ty nejoblíbenější. Nastavení klávesových zkratek lze snadno provést v softwarovém nástroji, který dále umožní klávesnici připojit až ke třem zařízením najednou. Klávesnice se s počítačem nebo smartphonem propojuje pomocí 2,4GHz USB donglu a přes Bluetooth.

logitech-pop

Rozhraní aplikace pro nastavení klávesnice Logitech POP Keys, obr.: aplikace Logi Options+

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Pohřební pojištění !

    Tak já mám Penzijní spoření cca 2 000 kč měsíčně ! Ale tohle pohřební mne rozesmálo ! Mám hrobku v Krásném Poli v Ostravě !

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení