Menu
CHIP Speedtest

Chyba při zálohování palubními prostředky

07.09.2015 22:20 | Karel Kovar + Přidat komentář
Chyba při zálohování palubními prostředky

Chyba při zálohování palubními prostředky | foto: CHIP

Při pokusu o použití nástroje »Zálohování a obnovení«, který lze najít v »Centru akcí«, se zobrazí následující chybová zpráva: »Došlo k interní chybě. Parametr je nesprávný: (0x80070057).« Jak je možné problém vyřešit? 

V tomto případě jde bohužel o poněkud bizarní chybu programátorů Microsoftu – k podobným problémům totiž dochází, pokud jako oddělovač desetinných míst není nastavena tečka (jak je to běžné například v USA), ale třeba čárka (jako například u nás). Řešení existují dvě: rychlé a jednorázové, při kterém stačí jen pouze změnit oddělovač, a druhé, poněkud složitější, spočívající ve změně registrů, které však tuto chybu zcela opravuje.

Pokud spěcháte a chcete pouze změnit desetinný oddělovač, postupujte následovně: Nejprve otevřete okno »Ovládací panely«, zde klikněte na položku »Hodiny, jazyk a oblast« a potom na ikonu »Oblast a jazyk«. Nyní přejděte na kartu »Formáty«, zde klikněte na položku »Další nastavení«, do pole »Desetinný oddělovač« zadejte hodnotu . (tečka) a poté vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Po restartu počítače sice budete mít nastaven jiný desetinný oddělovač, ale už vám bude fungovat zálohování. Po zazálohování dat můžete oddělovač změnit na původní hodnotu.

My doporučujeme opravu problému druhou metodou, která je sice komplikovanější, ale zbaví vás problému jednou provždy.

Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a poté do sekce »Prohledat programy a soubory« zadejte »Regedit.exe« a stiskněte klávesu [ENTER]. V editoru registru přejděte do větve

»HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftSystem« a poté v nabídce »Úpravy« zvolte příkaz »Nový | Hodnota DWORD«. Položku nazvěte »CopyFileBufferedSynchronousIo« a zadání potvrďte klávesou [ENTER].

Nyní na tuto položku klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Změnit«. Do pole »Údaj hodnoty« zadejte hodnotu »1« a klikněte na tlačítko »OK«. Poté editor registru ukončete, počítač restartujte a zálohujte bez jakýchkoliv problémů. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.