Menu
CHIP Speedtest

Co dělat, když konzole nenajde systémový disk na PS3?

01.11.2015 11:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Co dělat, když konzole nenajde systémový disk na PS3?

Co dělat, když konzole nenajde systémový disk na PS3? | foto: CHIP

Po spuštění herní konzole PlayStation 3 se objeví chybové hlášení „Cannot Start. The Appropriate System Storage Was Not Found“ a zařízení se nespustí. Než půjdete do servisu nebo koupit nový pevný disk, můžete vyzkoušet náš postup pro opravu. 

Začněte tak, že je konzole zapojena do zásuvky, ale není spuštěna a svítí červená informační dioda. Potom stiskněte zapínací tlačítko na 10–15 sekund, dokud konzole dvakrát nepípne. Dostanete se tak do dobře skryté nabídky pro obnovu.

Z nabídky, která se objeví na televizoru, vyberte volbu 3, tedy „Restore File System“ pro obnovu souborového systému. Poté přejděte ještě jednou do nabídky pro obnovu a vyberte z ní nabídku 4, tedy „Rebuild database“ pro obnovu databáze PS3. Celou dobu musí být dálkový ovladač propojen s konzolí, abyste ji mohli ovládat. Poté konzoli znovu spusťte. Pokud naše tipy pro obnovu nepomohly, budete patrně muset vyměnit vadný pevný disk.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.