Menu
CHIP Speedtest

Instalace z image disku bez optické mechaniky

18.03.2016 11:13 | Pavel Trousil
Instalace z image disku  bez optické mechaniky

Pokud chcete v operačním systému Windows 7 instalovat nebo použít image optického disku (ISO soubor), musíte ho za normálních okolností nejprve vypálit na optický disk a použít v optické mechanice.

Instalace je však naštěstí možná i bez vypalování, a to za použití virtuální DVD mechaniky, respektive prostřednictvím nástroje Virtual CloneDrive. Nahrajte si tento program do počítače, instalujte ho a nastavte. Nejprve zvolte typy souborů, které chcete s tímto nástrojem asociovat. Po spuštění se Virtual CloneDrive zobrazí jako nový disk v Průzkumníku Windows. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte »Virtual CloneDrive | Mount…«. Vyberte ISO soubor, se kterým chcete pracovat, a potvrďte. Tím ho propojíte s virtuální mechanikou. S obsahem image pak můžete pracovat, jako by šlo o vypálený disk. Pokud už ho nebudete chtít používat, v kontextové nabídce vyberte »Unmount«.
Operační systém Windows 8 a novější si už umí s ISO soubory poradit bez dodatečných nástrojů. Stačí na příslušný soubor poklepat myší.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání