Menu
CHIP Speedtest

Jak si vynutit instalaci nepodepsaných ovladačů

18.09.2019 15:08 | Pavel Trousil
Jak si vynutit instalaci nepodepsaných ovladačů

Pokud ovladač pro operační systém Windows nemá oficiální podpis od Microsoftu, Windows přeruší jeho instalaci s chybovou hláškou. Můžete si ale poradit.

Přerušení instalace je obvykle užitečné z bezpečnostních důvodů, protože ovladač zasahuje do systému většinou poměrně hluboce. Zejména u staršího hardwaru je však problém tom, že výrobci již často neposkytují aktualizace svých ovladačů, a proto je certifikace pro nový systém neplatná. Chcete-li zařízení uvést do provozu, musíte dočasně vypnout kontrolu certifikátů.

Předtím byste se měli ujistit, že je v systému BIOS zakázána možnost Secure Boot. Restartujte počítač a opakovaným stisknutím správného tlačítka klávesnice při spuštění otevřete nabídku UEFI. Jaká klávesa to přesně je, zjistíte v příručce k základní desce, případně notebooku, a také by se měla krátce zobrazit po spuštění počítače ve spodní části obrazovky. V závislosti na verzi UEFI lze možnost nastavení Secure Boot nalézt na různých místech, obvykle ale na záložkách »Boot« nebo »Security«. Nastavte položku u Secure Boot na »Disabled« a restartujte počítač pomocí [F10].

ovladace1

Následně vyhledejte v systému příkaz „cmd“ a spusťte ho jako správce. Poté do příkazového řádku zadejte „BCDEDIT -Set LoadOptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS“ a následně i příkaz "BCDEDIT -Set TESTSIGNING ON". Po restartu počítače by nyní mělo být možné nainstalovat nepodepsaný ovladač. Operační systém resetujete do původního stavu pomocí příkazu „BCDEDIT -Set LoadOptions EENABLE_INTEGRITY _CHECKS“ a poté „BCDEDIT -Set TESTSIGNING OFF“.

ovladace2-1-nahled


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení