Menu

Na co byste si měli dát pozor při nákupu akční kamerky z druhé ruky

28.01.2016 12:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Na co byste si měli dát pozor při nákupu akční kamerky z druhé ruky

Na co byste si měli dát pozor při nákupu akční kamerky z druhé ruky | foto: CHIP

Populární akční kamerky GoPro nestojí zrovna málo, takže možná někdo logicky uvažuje o nákupu již použité kamerky. 

Akční kamerky jsou pochopitelně často používány při rizikových sportech, jako je jízda na horském kole, horolezectví, motokros nebo jízda na snowboardu nebo skateboardu. Často tak ale není nouze o pády a odřeniny, kdy trpí i kamerka. Před nákupem tedy zkontrolujte ochranný obal kamerky – škrábance nebo menší promáčknutí nevadí, ale ještě před vložením kamerky ověřte, zda je obal celkově neporušený, prachotěsný a hlavně odolný proti vodě.

Velkou pozornost věnujte také příslušenství, které umožní použití kamerky v různých situacích a které je také poměrně drahé. Zkontrolujte především vybavení, které budete chtít využít. Mělo by být neporušené a hlavně použitelné. Například přísavka, pomocí které je možné kamerku připevnit na kapotu automobilu nebo třeba na surfové prkno, se často časem poškodí, zpuchří a nefunguje, jak by měla. Kromě klasických držáků a úchytek také zkontrolujte, zda je součástí dodávky i microSD karta s dostatečnou rychlostí zápisu. Nekupujte zboží na dobírku, neplaťte předem, ale setkejte se pokud možno s prodávajícím osobně a kamerku a všechno příslušenství si před nákupem pořádně vyzkoušejte. Zjistěte také, kde prodávající kamerku zakoupil a kdy, protože může být ještě v záruce. Záruční doba je většinou dva roky, takže se může hodit i doklad o nákupu, který by vám měl prodávající poskytnout.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení