Menu

Naformátování flash disku na Mac, aby bez problému pracoval i pod Windows

17.06.2014 17:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Naformátování flash disku na Mac, aby bez problému pracoval i pod Windows

Naformátování flash disku na Mac, aby bez problému pracoval i pod Windows | foto: CHIP

Pokud chcete používat USB flash disk na počítači Apple Mac, ale také na počítači se systémem MS Windows, budete ho muset naformátovat tak, aby na něj bylo možné z obou systémů zapisovat i z něj číst.

apple-nahled

Jestliže disk formátujete na PC s Windows, zvolte souborový systém FAT32. Na počítačích Mac má ale formátování svá úskalí. Nejprve připojte USB flash disk k počítači Mac, přejděte do podsložky Utilities a otevřete okno »Disková utilita«. Zde najdete všechny připojené disky včetně USB flash disku.

Vyberte USB flash disk, který chcete naformátovat, a klikněte na tlačítko »Uspořádání oddílů«. Vyberte požadovaný počet diskových oddílů, tedy virtuálních disků na USB flash disku pod »Oddíly« v zobrazené nabídce. Obvykle by měl stačit jeden oddíl – klikněte tedy na tlačítko »Volby« a vyberte v dialogovém okně schéma mapy oddílů »Master Boot Record«. V tomto případě lze disk číst i na něj zapisovat jak z PC s Windows, tak na počítači s Mac OS. Klikněte na »OK« a v rozbalené nabídce pod »Formát« vyberte »MS-DOS (FAT)«. Pouze tento souborový systém je běžně kompatibilní s OS X stejně jako s Windows. Klikněte na »Použít«, potvrďte následující dotaz a nakonec klikněte na »Oddíl«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení