Menu

Nechcete používat cloudový účet Microsoft? Instalujte si Windows 11 Home s lokálním účtem

04.02.2023 08:32 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nechcete používat cloudový účet Microsoft? Instalujte si Windows 11 Home s lokálním účtem

Nechcete používat cloudový účet Microsoft? Instalujte si Windows 11 Home s lokálním účtem | foto: Pixabay

Podle Microsoftu lze operační systém Windows 11 Home nainstalovat pouze ve spojení s účtem Microsoft. Ale co když chcete používat jen lokální účet?

Existuje několik triků, které můžete použít k instalaci tohoto nového operačního systému ve verzi Home i s místním (offline) uživatelským účtem. Dále popisovaný trik se zadáním falešné e-mailové adresy přitom funguje jako po másle už od vydání systému Windows 10.

Projděte instalačním procesem Windows 11 až do fáze, kdy si průvodce instalací vyžádá vložení vašeho účtu Microsoft, případně vytvoření účtu nového. Použijte místo toho některou ze známých falešných adres jako například „elonmusk“, „billgates“ nebo „stevejobs“ a pokračujte volbou „Další“. Poté zadejte libovolné heslo a opět pokračujte kliknutím na „Další“. Průvodce instalací následně zobrazí chybovou zprávu, že byl účet uzamčen, protože někdo příliš často zadával špatné heslo. Pokud v tomto okamžiku klepnete na možnost „Další“, instalátor systému Windows 11 Home vám umožní použití lokálního uživatelského účtu.

Další možností je dočasné deaktivování síťového adaptéru počítače během instalace Windows 11. Za tímto účelem v okně „Pojďme přidat váš účet Microsoft“ stiskněte kombinaci kláves [Shift] + [F10], aby se otevřel dialog příkazový řádek. Zde pak zadejte příkaz „ncpa.cpl“ a potvrďte operaci klávesou [Enter]. Otevře se vám okno „Síťová připojení“, ve kterém klepněte pravým tlačítkem myši na aktivovaný síťový adaptér a z kontextové nabídky zvolte možnost „Zakázat“. Poté se vraťte k instalačnímu průvodci a klikněte na šipku v levém horním rohu. Hned poté se zobrazí okno „Kdo bude používat toto zařízení?“ a nyní budete mít možnost nainstalovat operační systém Windows 11 Home s místním uživatelským účtem.

Důrazně ale nedoporučujeme zcela přerušit připojení k internetu během celé instalace, protože systém Windows 11 si automaticky vyhledává nejnovější aktualizace a vhodné ovladače na serverech Microsoftu. Pokud by se tyto součásti během instalace Windows 11 nepodařilo stáhnout, mohlo by to negativně ovlivnit následné fungování počítače.

Instalace Windows

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Proč bez netu úplně?

    U W10 to funguje úplně krásně – vždy instaluji komplet bez připojení na internet (vytažený lan kabel nebo v případě wifi volba „nemám internet“) a pak, po dokončení instalace a připojení k netu se začnou automaticky stahovat nejdůležitější drivery. A zbytek najdu po stránkách výrobce nebo update catalog MS (ve firmách jako Intel nebo Realtek a dalších už dělají stránky úplný blbci a nelze stáhnout ovladače na starší produkty – tkhle oni „podporují“ bezpečnost).
    Nemyslím, že by to W11 měl jinak a tak není třeba žádných opičáren ..

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení