Menu
CHIP Speedtest

Neodstranitelná čára v textovém dokumentu

22.05.2015 05:01 | Karel Kovar
Neodstranitelná čára v textovém dokumentu

V dokumentu aplikace Word se objevila čára, kterou nelze žádným způsobem smazat ani ji přesunout na jiné místo. Jak je to možné?

Pravděpodobnou příčinou je funkce automatických oprav, která mění určité sekvence znaků na oddělovací čáry – v tomto případě půjde s největší pravděpodobností o tři pomlčky (---), které po stisku klávesy Enter vytvoří dolní okraj odstavce. Pokud chcete tuto čáru odstranit, postupujte takto:

Nejprve klikněte vedle čáry a přejděte ve Wordu na kartu Rozložení stránky. Zde v sekci Pozadí stránky klikněte na položku Ohraničení stránky. Objeví se okno Ohraničení a stínování, ve kterém se přepněte na kartu Ohraničení. Nakonec v sekci Nastavení vyberte možnost Žádné a vše potvrďte kliknutím na OK. Pokud čára nezmizí, zkuste tento postup provést několikrát za sebou pro pozice nad čárou – dokument může obsahovat několik po sobě jdoucích odstavců s formátem dolního ohraničení a ohraničení se zobrazí pouze pro poslední odstavec.

2015-06-tatof1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání