Menu
CHIP Speedtest

Oprava chyby u aktualizací systému

01.12.2016 19:00 | Karel Kovar
Oprava chyby u aktualizací systému

Aktualizace Windows by měly být vždy nainstalovány co nejdříve po jejich zveřejnění. Čas od času ale dojde k situaci, kdy se některé z aktualizací nedaří nainstalovat. Jak tento problém řešit?

Microsoft zveřejnil nástroj, který hledá takové problematické aktualizace a snaží se je opravit. Tento bezplatný program lze nalézt na adrese http://jdem.cz/bq65r6. Klikněte v pravé části okna na tlačítko »Spustit« a v nabídce, která se objeví, ponechte implicitní volbu »Spustit pomocí: Průvodce řešením potíží s diagnostikou«. V okně, které se  otevře, zvolte pro cíl opravy »Windows Update« a klikněte na tlačítko »Další«. Nyní se diagnostický nástroj spustí, vyhledá existující chyby a poté se je pokusí opravit. Počítejte ale s tím, že celý proces může trvat i několik minut.

Pokud nástroj Microsoftu nedokázal chybu odstranit, musíte hledat problém jinde. Nejprve zkontrolujte, zda máte na disku dostatek místa pro instalaci aktualizací. Dalším problémem mohou být bezpečnostní nástroje, které mohou aktualizace chybně blokovat jako škodlivý kód. V případě problémů lze tedy doporučit zkusit bezpečnostní nástroj po dobu aktualizací pozastavit. 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení