Menu

Připojení mobilních zařízení k televizoru nebo monitoru přes MHL

22.02.2015 11:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Připojení mobilních zařízení k televizoru nebo monitoru přes MHL

Připojení mobilních zařízení k televizoru nebo monitoru přes MHL | foto: CHIP

Moderní smartphony a tablety můžete často připojit k televizoru. Potřebujete k tomu ale speciální kabel.

mhl-nahled

Moderní smartphony a tablety jsou dostatečně výkonné k tomu, aby zvládly bez problémů přehrávat video ve vysokém rozlišení, popřípadě si na nich můžete hrát hry. Jejich displej má ale omezenou velikost, a tak pokud se chce třeba na film dívat více lidí, je lepší k projekci použít monitor nebo televizor. Jen málokteré smartphony a jen některé tablety mají miniHDMI výstup.

Mnohem častější je ale podpora tzv. MHL, tedy Mobile High-Definition Link, což je standard pro mobilní multimediální (audio/video) rozhraní, které umožňuje připojit mobilní telefon, tablet a další přenosná elektronická zařízení k televizorům a monitorům s vysokým rozlišením obrazu a zvuku. Norma MHL podporuje video až do rozlišení Full HD 1 080p/60 a zvuk s kanály 7.1. Musíte si však dokoupit MHL/HDMI redukci, která se napájí pomocí microUSB kabelu a kterou připojíte do microUSB portu smartphonu/tabletu a do HDMI portu televizoru. Potom se obsah mobilního zařízení zobrazí na velké ploše. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.
    Obsah komentáře byl redakcí odstraněn z důvodu vkládání reklamních (affiliate) odkazů na produkty.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení