Menu

Tip: ještě lepší Spotify – čtyři praktické funkce, které byste měli znát

03.12.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tip: ještě lepší Spotify – čtyři praktické funkce, které byste měli znát

Tip: ještě lepší Spotify – čtyři praktické funkce, které byste měli znát | foto: Omid Armin/Unsplash

Spotify je celosvětově jednou z nejoblíbenějších služeb pro streamování hudby. Aplikace zaujme především mnoha praktickými funkcemi, které zpříjemňují její používání. K nim patří například poslech vybraných skladeb bez předplatného nebo automatické ukončení poslechu pomocí časovače.

1. Poslech vybraných skladeb bez prémiového předplatného

Pokud si u Spotify neplatíte prémiové předplatné, musíte se smířit při jeho používání s některými omezeními. Například nelze selektivně přehrávat skladby a můžete je poslouchat pouze v náhodném pořadí.

Tyto podmínky se ale vztahují pouze na mobilní verzi služby, která je k dispozici pro smartphony a tablety. Cíleně lze skladby přehrávat přímo v desktopové verzi Spotify (https://www.spotify.com/us/download/other/).

2. Poslech skladeb, podcastů a dalšího obsahu s automatickým vypnutím pomocí časovače

Večerní poslech hudby, audioknih a dalšího zvukového obsahu vás může brzy uspat. Chcete-li zabránit tomu, aby váš smartphone přehrával skladby celou noc a zbytečně tím vybíjel akumulátor, můžete si nastavit časovač, který po určité době automaticky přehrávání ukončí.

Pokud to chcete nastavit, otevřete si požadovaný titul anebo spusťte playlist, a v obrazovce právě přehrávaného titulu klepněte na tři tečky vpravo nahoře. V zobrazené nabídce sjeďte úplně dolů a klepněte na položku »Časovač vypnutí«. V zobrazené nabídce »Přehrávání vypnout v« si můžete zvolit z nabídky časových intervalů 5, 10, 15, 30, 45 minut nebo 1 hodina.

spotify

Několik malých tipů umožní ještě více vytěžit z možností oblíbené streamovací služby Spotify. | Zdroj: Haithem Ferdi/Unsplash

3. Tvorba seznamů skladeb na základě jiných

Zaslechli jste nějakou skladbu, která se vám hned zalíbila? Pak si můžete pomocí algoritmu Spotify najít podobné skladby a interprety, kteří odpovídají vašemu hudebnímu vkusu.

To provedete tak, že klepnete na zvolenou skladbu a dále na tři tečky, které se u ní objeví na pravé straně obrazovky. V zobrazené nabídce sjeďte dolů a klepněte na položku »Přejít na rádio«. Aplikace nyní na základě zvoleného titulu vytvoří seznam skladeb. To potom najdete na kartě označené »<název zvolené skladby> Rádio«.

4. Sdílené seznamy skladeb

Pokud jste s přáteli nebo rodinou třeba na nějakém večírku a chcete vytvořit mix, který se bude líbit všem, můžete to udělat velmi jednoduše. Do vytvořeného seznamu po nastavení jeho sdílení mohou všichni, kdo k němu budou mít přístup, přidávat a odebírat skladby, nebo je řadit do fronty.

Otevřete si nejnovější mobilní verzi Spotify. Zvolte položku »Tvoje knihovna«, klepněte na vytvořený seznam skladeb anebo si vytvořte nový. Klikněte na tlačítko pro přidání uživatele a otevře se obrazovka »Sdílet«. Zde přidejte uživatele, se kterými chcete na tvorbě playlistu spolupracovat. Ještě předtím ale nastavte položku »Označit jako společný«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení