Menu

Tip: Rozšířené vyhledávání v obsahu počítače

13.04.2023 07:37 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Rozšířené vyhledávání v obsahu počítače

Tip: Rozšířené vyhledávání v obsahu počítače | foto: Pixabay

Ve Windows 10 od sestavení Build 18267 rozšířil Microsoft integrovanou funkci vyhledávání, která nyní pokrývá celý systém

Stejně tak je tato funkce obsažena ve Windows 11. Protože ale důkladnější vyhledávání může mít negativní vliv na výdrž baterie notebooku i zatížení celého systému, není ve výchozím nastavení Windows aktivní.

Pokud chcete aktivovat rozšířené vyhledávání, stiskněte klávesovou zkratku [Windows] + [I] pro otevření „Nastavení“ a klikněte na položku „Hledání“. V levé části okna zvolte nabídku „Hledání ve Windows“ a pak v části „Hledání mých souborů“ aktivujte předvolbu „Rozšířené“. Ve Windows 11 najdete tuto funkci také v „Nastavení“, ale na jiném místě. Přejděte do nabídky „Soukromí a zabezpečení | Hledání ve Windows“ a pak aktivujte předvolbu „Hledání mých souborů | Rozšířené“.

12(1)(1)

Rozšířené vyhledávání ve Windows je sice důkladnější, ale více zatěžuje počítač a rychleji vysává energii z baterie notebooku | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení