Menu

Tip: sejměte screenshoty a popište je

27.07.2020 18:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: sejměte screenshoty a popište je

Tip: sejměte screenshoty a popište je | foto: CHIP

Nástroj s otevřeným zdrojovým kódem Ksnip pochází původně ze světa Linuxu a byl přenesen také do prostředí Windows. Na první pohled je Ksnip podobný nástroji Výstřižky, který je součástí Windows 10, ale nabízí toho víc.

Na rozdíl od programu Výstřižky, vyvinutého společností Microsoft, ale nabízí freewarový Ksnip další zajímavé funkce Například ke screenshotu můžete snadno přidat číslice pro zvýraznění určitých oblastí, případně text a smajlíky.

Stáhněte si: Ksnip

ksnip-logo

Ksnip 1.7.1

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí freewaru Ksnip můžete na screenshoty přidávat různé popisky, číslice nebo vlastní vysvětlivky.

Stáhněte si

 

Rozbalte ZIP archiv a dvojitým kliknutím na „ksnip.exe“ nástroj spusťte. Poté můžete pořídit první snímek obrazovky. Stačí kliknout na »Nový« v levém horním rohu a vytvoříte obdélníkový snímek části obrazovky. Případně také můžete kliknout na malou šipku vedle a udělat například snímek posledního aktivního okna. Ksnip poté snímek zobrazí a vlevo najdete několik tlačítek, pomocí kterých ho lze upravovat. Například vyberte kruh s číslem a následně klikněte na několik míst na screenshotu. Značka „1“ se vytvoří na první pozici, „2“ na druhé a tak dále.

knisp-nahled

mohlo by vás také zajímat: tip – pomocí malého programu si rozšíříte možnosti nastavení myši o další funkce

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.