Menu

Tip: Spouštějte programy rychleji

01.03.2023 13:56 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Spouštějte programy rychleji

Tip: Spouštějte programy rychleji | foto: Pixabay

Zástupci často používaných programů na pracovní ploše nám poskytují rychlý přístup k nejčastěji používaným programům. Ve Windows 10 a 11 ale vytváření zástupců už není tak snadné jako dříve

Pokud například chcete na plochu umístit zástupce internetového prohlížeče Firefox, měli byste do vyhledávacího pole zadat „firefox“, kliknout na vyhledaný program pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolit „Otevřít umístění souboru“. Pokud tuto volbu nevidíte, najdete ji pod nabídkou „Další“. Tím otevřete složku programu v Průzkumníku Souborů. Zde klepněte na ikonu programu pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte funkci „Odeslat | Plocha (vytvořit zástupce)“. Pak můžete ještě ikonu na pracovní ploše přejmenovat, abyste se zbavili popisku „zástupce“. Klikněte na ikonu dvakrát po sobě s malou prodlevou, nebo použijte opět kontextovou nabídku pravého tlačítka myši a funkci „Přejmenovat“.

9

Vytváření zástupců programů na ploše | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení