Menu

Tip: Více aplikací v nabídce „Start“

28.03.2023 12:47 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Více aplikací v nabídce „Start“

Tip: Více aplikací v nabídce „Start“ | foto: Pixabay

Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku „Start“

Konkrétně jsou nyní na výběr tři různé možnosti, kdy nabídka „Start“ obsahuje více připnutých položek, více doporučení a kdy má výchozí nastavení.

Chcete-li si tyto varianty zobrazení obsahu hlavní nabídky vyzkoušet, přejděte stisknutím klávesové zkratky [Windows] + [I] do „Nastavení“ a pokračujte na položku „Přizpůsobení“. Dále v pravé části okna klikněte na „Start“ a následně si zvolte některou ze tří dostupných variant „Rozložení“. Pokud se má v nabídce „Start“ zobrazovat více aplikací a programů, vyberte možnost „Další připnutí“. Po této změně se místo 18 aplikací a programů zobrazí hned 24 ikonek. Zároveň se sníží počet doporučení ze šesti na dvě.

Pokud se má naopak zvýšit počet naposledy použitých souborů a aplikací, zvolte možnost „Další doporučení“. Tím se zvýší počet položek seskupených v části „Doporučené“ ze šesti na osm. Pak je ale k dispozici pouze dvanáct ikonek aplikací.

8(1)(1)

V nabídce „Start“ si můžete nechat zobrazit více ikon aplikací a méně doporučených položek – nebo naopak | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení